Obiad z Buffettem sprzedany za 2,6 miliona dolarów

Anonimowy uczestnik aukcji internetowej zaoferował 2,63 mln dolarów za lunch z jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Zwycięzca licytacji na portalu Ebay, wraz z siedmioma znajomymi, będzie mógł skonsumować wykwintny posiłek w towarzystwie Warrena Buffetta.

fot.Reuters/ Warren Buffett znajduje się na trzecim miejscu na liście najbogaszych ludzi na świecie

To najwyższa kwota jaką do tej pory wylicytowano podczas odbywających się co roku aukcji. Poprzedni rekord padł w 2008 roku, kiedy 2,11 mln za możliwość spotkania z numerem trzy na światowej liście bogaczy, zapłacił inwestor z Hing Kongu. Tegoroczny lunch z wielkim inwestorem odbędzie się w nowojorskiej restauracji Smith&Wollensky. Restauracja zaoferowała na cele charytatywne aukcji dodatkowe 10 tysięcy dolarów.

Warren Buffet, uważany za wyrocznie w sprawach biznesu i inwestycji, swoje obiady organizuje od 10 lat. Dochody uzyskane podczas aukcji zasilają fundację charytatywną Glide w San Francisco, która oferuje darmowe posiłki, świadczenia medyczne, opiekę nad dziećmi, mieszkania i szkolenie zawodowe dla osób najbiedniejszych i bezdomnych.

Nazwiska zwycięzcy tegorocznej aukcji jeszcze nie ujawniono.

79-letni Buffett jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek szacuje się na 47 miliardów dolarów. Dorobił się fortuny inwestując na giełdzie papierów wartościowych od lat 40. Jest prezesem i dyrektorem naczelnym Berkshire Hathaway Inc., firmy inwestycyjnej i ubezpieczeniowej.

MNP (MSNBC)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*