NY. Strauss-Kahn zwolniony z aresztu. Pokojówka kłamała?

Nowojorski prokurator przystał na zwolnienie na słowo z aresztu domowego byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique’a Strauss-Kahna, oskarżonego o próbę gwałtu na hotelowej pokojówce. Jak poinformowały media wiarygodność pokojówki, która oskarżyła Kahna została podważona. Kobieta miała wielokrotnie kłamać, m.in. na wniosku o azyl w USA.

Ustalono m.in. że kobieta mijała się z prawdą we wniosku o azyl. 32-latka napisała, że w swoim rodzinnym kraju została zgwałcona. Okazało się to nieprawdą. Również od sformułowania pierwszych zarzutów wobec byłego szefa MFW, 14 maja kobieta kilkakrotnie skłamała.Potwierdziły się zatem dzisiejsze poranne doniesienia „New York Timesa”, o wątpliwościach na temat okoliczności zdarzenia, o które oskarżała francuskiego bankiera pochodząca z Gwinei, 32-letnia pokojówka oraz jej przeszłości.

Stwierdzono także powiązania pochodzącej z Gwinei 32-letniej pokojówki z osobami zamieszanymi w działalność kryminalną, w tym handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy.

W dniu, kiedy doszło do zdarzenia w hotelu „Sofitel”, kobieta rozmawiała przez telefon z przebywającym w więzieniu mężczyzną o tym, jakie mogą być korzyści z oskarżenia Strauss-Kahna. Człowiek ten został aresztowany pod zarzutem posiadania prawie 200 kg marihuany. Z jego konta bankowego pochodziły liczne przelewy na konto pokojówki. W ciągu ostatnich dwóch lat otrzymała tą drogą 100 tys. dolarów.

Dominique Strauss-Kahn został w piatek rano zwolniony z aresztu domowego. Otrzyma także zwrot wpłaconej wcześniej kaucji.

Finansista od początku utrzymywał, że jest niewinny.

Wiele wskazuje na to, że zarzuty przeciwko niemu zostaną oddalone.

IN

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. szkoda gadać
  szkoda gadać 1 lipca, 2011, 10:48

  to jednak kto inny będzie siedział 😀
  Bardzo mnie to cieszy, może zrobi się wokół tego trochę dymu.

  Reply this comment
 2. klim z chicago
  klim z chicago 1 lipca, 2011, 12:12

  Gdybym byl Sedzia, to obciazyl bym pokojowke kosztami jakie musial poniesc ten Zatroskany Pan o ile by udowodniono jego niewinnosc.Kacje juz dostal, a jeszcze musial oplacic ochraniarzy, musial wykupic ubezpieczenie warte 5 milionow na wypadek gdyby chcial uciec, no wyplacac musialaby jemu pensje, ktora mial jako ten szef walutowy, a z ktorej funkcji musial przez nia zrezygnowac.Mysle ze po takim wyroku wiele kobiet zastanawialoby sie czy kogos oskarzyc o gwalt.

  Reply this comment
  • boczek
   boczek 1 lipca, 2011, 15:53

   A gdzie jest jego reputacja, ten czlowiek byl na wysokim stanowisku znaczacym na swiecie. Amerykanski system tez powinien zaplacic odszkodowanie za pochopne dzialanie a moze nawet i celowe?

   Reply this comment
 3. Kibic
  Kibic 1 lipca, 2011, 13:27

  Gwinea-Francja 1:1 i pilka w grze.

  Reply this comment
 4. WEGORZEWO
  WEGORZEWO 1 lipca, 2011, 13:41

  … wazne, ze sie ukrywac przed organami scigania nie musi…Zawieruchy wojenne, nie takie stanowiska zdmuchnely, chocby Stefan Starzynski…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*