Matka zmyśliła chorobę syna. Dla pieniędzy

Kiedy matka 7-letniego Nathana poinformowała rodzinę, że chłopiec cierpi na nieuleczalną chorobę i ma przed sobą dwa miesiące życia, dziadkowie chłopca byli załamani. Wiele osób zdecydowało się także przekazać pieniądze na leczenie dziecka. Choroba okazała się jednak kłamstwem, wymyślonym przez matkę 7-latka.

fot. Family Photo - Facebook/ Nathan Leggett z matką, Johnette Nation

Johnette Nation z hrabstwa Oglethropew stanie Georgia koszmarną wiadomość przekazała swej rodzinie kilka tygodni temu. 7-letni Nathan Leggett cierpi na „końskie zapalenie mózgu” – poważną infekcję, która zaatakowała jego mózg i rdzeń kręgowy. Kobieta powiedziała bliskim, że chłopcu zostało dwa miesiące życia. Johnette Nation o chorobie powiedziała także swemu synowi. Dziadkowie chłopca przyznają, że byli załamani perspektywa utraty wnuka i własną bezsilnością. „Siedzieliśmy przy jego łóżku płacząc;nie wiedzieliśmy co robić” – mówi Wayne Loggans, dziadek chłopca.

Reakcja była natychmiastowa. Lokalne dzienniki opisały historię chorego 7-latka, na Facebooku powstała dedykowana mu strona, a ludzie dobrej woli błyskawicznie zaczęli przesyłać pieniądze, aby pomóc w leczeniu chłopca.

Jednak kiedy po upływie dwóch tygodni, dziadkowie odwiedzający Nathana zauważyli, że 7-latek jest pełen energii i nie sprawia wrażenia chorego, zaczęły pojawiać się wątpliwości: czy Nathan rzeczywiście jest chory? Ojciec dziecka, pozostający w separacji z jego matką, kilka dni temu postanowił pójść do szpitala i uzyskać wgląd do karty chłopca. Ku jego zaskoczeniu – i uldze – okazało się, że Nathan jest zupełnie zdrowy, a w jego dokumentacji nie ma nawet wzmianki o zabójczej infekcji.

Rodzina Nathana o kłamstwie matki zawiadomiła lokalnych śledczych, którzy badają sprawę. Sąd postanowił tymczasem o odebraniu kobiecie prawa do opieki nad chłopcem. Nathan Leggett zamieszkał z ojcem. Matka, Johnette Nation po odebraniu jej dziecka próbowała popełnić samobójstwo.

Jeżeli kobieta zostanie uznana winna oszustwa i próby wyłudzenia pieniędzy grozi jej co najmniej kilka lat więzienia. Nie wiadomo jaką kwotę udało jej się wyłudzić za pomocą kłamstwa.

mp

Categories: Wydarzenia

Comments

  1. Katarzyna
    Katarzyna 28 lutego, 2012, 13:04

    Zdzira kosztem dziecka chciała sie dorobić,powinna siedzieć w wiezeniu do końca życia-wstyd!!!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*