LOT uziemiony. Wznowienie przewozów we wtorek?

Od minionego piątku na chicagowskim lotnisku O’Hare stoi samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, który nie może odlecieć do Polski ze względu na restrykcje w ruchu powietrznym spowodowane zagrożeniem pyłem wulkanicznym. Taki sam los dzielą samoloty LOT-u w Nowym Jorku i Toronto, w Kanadzie.

Płyta 5.międzynarodowego terminalu lotniska O’Hare  niespodziewanie zrobiła się wielkim parkingiem dla transatlantyckich przewoźników, którzy czekają na pozwolenie wznowienia lotów.

Przymusowy postój naszych samolotów oznacza, że do kraju i z kraju od piątku nie poleciało łącznie ponad 3 tysiące osób. Jak powiedział naszemu portalowi rzecznik prasowy PLL LOT Jacek Balcer  wznowienie lotów nastąpi prawdopodobnie we wtorek od godz. 14-tej czasu polskiego.

„Dopóki nie będzie stuprocentowej pewności,że loty mogą odbywać się bezpiecznie, nie wznowimy połączeń. Bezpieczeństwo jest dla nas absolutnym priorytetem ” – powiedział Jacek Balcer. Rzecznik LOT-u przyznał, że połączenia teoretycznie mogłyby się odbywać trasą południową, która jednak jest droższa, a poza tym lotniska w tej części Europy także otwierają się na bardzo krótko.

„Jest to dla nas bardzo trudna sytuacja; w całej Europie odwołano dotychczas łącznie ponad 25 tysięcy lotów; zanim rozładuje się ten korek lotniczy, zajmie to trochę czasu” – powiedział rzecznik PLL LOT.

Nasz portal będą na bieżąco przekazywać wszystkie otrzymane od PLL LOT informacje dotyczące sytuacji związanej z utrudnieniami w ruchu powietrznym.

Cincopa WordPress plugin

zdj. Katarzyna Sławuszewska-Villarreal

MB (Inf.wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. adas
  adas 19 kwietnia, 2010, 20:24

  ja jestem ciekaw: jak ktos czekal do ostatniego dni WIZY a teraz pobyd jest przeciagniety hmm

  Reply this comment
 2. uhahany
  uhahany 19 kwietnia, 2010, 21:07

  wezmie sobie usprawiedliwienie na lotnisku

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*