Las Vegas. Taksówkarz zwrócił 221 tys. dol. zostawionych przez pasażera

Adam Woldemariam sprzątał swoją taksówkę po zakończonym dniu pracy, kiedy na tylnym siedzeniu natknął się na torbę od laptopa; tyle tylko, że jej zawartość znacznie przekraczała wartość komputera…

fot.Las Vegas Review-Journal/ Adam Woldemarim taksówkarz z firmy Frias Transportation Management z Las Vega oddał 221 tys. dol. zostawionych przez pasażera

42-letni Etiopczyk zatrudniony w firmie Frias Transportation Management w Las Vegas nie mógł wyjść ze zdziwienia, kiedy zamiast laptopa znalazł blisko 222 tys. dol. w gotówce. Kierowca, niewiele myśląc, pojechał wprost do bazy i oddał znalezisko swojemu przełożonemu, po czym pojechał spokojnie do domu.

Niecałą godzinę później mężczyzna otrzymał telefon z firmy, z prośbą, by jak najszybciej wrócić do bazy. Okazało się, że znalazł się właściciel zguby, który na lotnisku uświadomił sobie, że zostawił część swojego bagażu w taksówce. Zadzownił więc do kompanii, gdzie dowiedział się, że czeka na niego drogocenna torba. Adam Woldemariam na miejscu potwierdził, że jej właściciel był ostatnim pasażerem, którego wiózł na lotnisko.

Czytaj także: Kto wygrywa w kasynach Las Vegas

Opisująca historię lokalna gazeta the Las Vegas Review-Journal nie ujawniła tożsamości osoby, która odebrała zgubę. Wiadomo jednak tyle, że był to biały mężczyzna około trzydziestki i że pieniądze pochodziły z wygranej w kasynie hotelu Wynn.

Uszczęśliwiony pasażer ofiarował kierowcy „znaleźne” wysokości 2 tys. dolarów. Napiwek nie sięgnął wprawdzie nawet standardowych 10 proc., ale przy tygodniowych zarobkach Woldemariama sięgających 375 dol. – ta suma wydawała się całkiem satysfakcjonująca. Jak powiedział uczciwy właściciel taksówki z Las Vegas całą sumę zamierza przesłać swojej rodzinie w Etiopii.

tz

 

 

 

Categories: Wydarzenia

Comments

  1. Janek
    Janek 10 października, 2012, 19:55

    Czarny i uczciwy, ciekaw jestem co zrobiłby Polski kierowca?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*