Kubańscy imigranci stracą przywileje

Zmiany w procedurach imigracyjnych mogą pozbawić kubańskich imigrantów przybywających do Stanów Zjednoczonych, wielu świadczeń socjalnych. Nowe zarządzenia mogą przynieść nieoczekiwane konsekwencje dla stanu Floryda, a zwłaszcza dla powiatu Miami-Dade.

fot. Zmiany dotkną około 3 tysięcy Kubańczyków mieszkających w USA

Ponad 3 200 Kubańczyków mieszkających głównie na Florydzie straci prawo do regularnych badań kontrolnych, szczepień, Medicaid i Refugee Medical Assistance, świadczeń socjalnych wynikających z zatrudnienia, opieki nad dzieckiem. Kubańscy imigranci stracą też prawo do szkoleń zawodowych i językowych – informuje Miami Herald.

Hiram Ruiz zajmujący się sprawami uchodźców w powiecie Miami-Dade poinformował, że Departament Bezpieczeństwa Krajowego rozważa tę sprawę, a oficjalna decyzja nie jest jeszcze znana.

Zmiany, które zostały ogłoszone 27 października – podczas misji dyplomatycznej przedstawicieli rządu amerykańskiego na Kubę – mają dotyczyć jedynie małżonków i nieletnich dzieci Kubańczyków zamieszkujących na terenie USA legalnie i objętych programem Cuban Family Reunification Program. Z dniem pierwszego stycznia mają być oni traktowani jak zwykli imigranci ubiegający się o wizę w USA.

Zgodnie z programem, który został wprowadzony w 2007 roku, Kubańczycy ubiegający się o wizę mogli oczekiwać na nią „warunkowo” przebywając na terytorium Stanów Zjednoczonych zamiast we własnym kraju.

MO (UPI)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*