Kolejny generał zamieszany w miłosną aferę?

FBI i Pentagon sprawdzają, czy dowodzący siłami USA i ISAF w Afganistanie generał John Allen także jest zamieszany w „miłosną aferę”. Śledczy zabezpieczyli ponad 20 tys. stron elektronicznej korespondencji pomiędzy gen. Allenem a Jill Kelley – przyjaciółką gen. Davida Petraeusa, do której emaile z pogróżkami wysyłała kochanka byłego szefa CIA.

fot. Śledczy zabezpieczyli ponad 20 tys. stron korespondencji pomiędzy gen. Johnem Allenem a Jill Kelley

Nagłośniony w miniony piątek skandal nie tylko nie skończył się wraz z rezygnacją generała Davida Petrausa, który przyznał się do romansu z autorką swej biografii Paulą Broadwell, ale zatacza coraz szersze kręgi. Uwaga FBI i Pentagonu koncentruje teraz się na innym wysoko postawionym wojskowym – dowódcy sił USA i ISAF w Afganistanie. Według śledczych gen. Allen utrzymywał „nieodpowiednią komunikację” z Jill Kelley. 37-letnia kobieta zwróciła się do FBI, po tym jak otrzymała e-maile z pogróżkami, w których tajemnicza osoba kazała jej „trzymać się z daleka” od gen. Petraeusa. Jill i Scott Kelly od pięciu lat przyjaźnili się z generałem Petreausem i jego żoną Holly. Jill Kelly stanowczo odrzuciła insynuacje, że z szefem CIA łączy ją cokolwiek więcej niż przyjaźń.

Zobacz także: Romans generała Petraeusa. Znacznie więcej niż seks

W toku dochodzenia dotyczącego gróźb wysłanych do Jill KellyFBI ustaliło, że emaile wysłała autorka biografii byłego dowódcy sił USA w Afganisatnie i szefa CIA, 40-letnia Paula Broadwell. Wkrótce po tym David Petreaus przyznał się do romansu z zamężną matka dwóch synów.

Zainteresowaie agentów wzbudziły jednak także inne emaile znajdujące się w elektronicznej skrzynce Jill Kelley. Ich nadawcą był gen. John Allen. 37-letnia mieszkanka Tampy aktywnie zaangażowana w pomoc rodzinom wojskowych i często bywająca w Waszyngtonie oraz dowodzący wojskami USA i ISAF w Afganistanie Allen od 2010 roku wymienili tysiące emaili. FBI zabepieczyło w sumie ponad 20 tys. stron korepspondencji, która miała według śledczych „nieodpowiedni charakter”.

Gen. Allen stanwoczo odrzuca insynuacje, że z Jill Kelley łączyło go coś więcej niż przyjaźń. Podkreśla, że nigdy nie przebywał z 37-latką sam na sam, a w elektronicznej korespondencji nie pojawia się temat seksu. 58-letni generał jest żónaty i podobnie jak David Petraeus ma dwoje dzieci.

Do czasu wyjaśnienia sprawy – z inicjatywy Penatgonu i Białego Domu – wstrzymana została jednak zaplanowana na ten tydzień nominacja Allena na głównodowodzącego wojsk amerykańskich w Europie.

Śledczy sprawdzają czy którykolwiek z generałów w toku komunikacji z kobietami ujawnił tajne informacje.

km

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. znachor
  znachor 13 listopada, 2012, 20:20

  ….dziadki jeszcze chcą coś od życia i niema co robić z igły widły….. a ta jest całkiem całkiem ?…..każdy z nas ma jakieś wymagania….ciągle jakaś afera sexowna uregulować burdele opodatkować ,badania lekarskie raz w tygodniu i po kłopocie

  Reply this comment
  • Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina
   Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina 13 listopada, 2012, 22:00

   tak, ci generalowie nie mieliby romansow i nie byloby tych „seksownych afer” gdyby byly burdele. Genialne 🙂 poziom demokraty z belmontu 🙂

   Reply this comment
   • znachor
    znachor 13 listopada, 2012, 22:43

    …przeca się ni zakochali? …generał też człowiek i ma swoje zachcianki ale co ma demokrata do burdeli to nie wiem?…ciekawe…………………………………………………..

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*