Kolejne martwe ptaki, śnięte ryby

Cztery dni po tym jak w Arkansas z nieba zaczęły spadać martwe ptaki, podobne zjawisko zaobserwowano w Luizjanie. W Pointe Coupee Parish znaleziono w poniedziałek około 500 martwych ptaków. Na tym nie koniec. Na brzegach Arkansas River pojawiły się śnięte ryby. Mieszkańy Arkansas są coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją.

fot.AP/ Kolejne martwe ptaki znaleziono w poniedziałek w Luizjanie

Zagadkowa śmierć ptaków w miejscowości Beebe w Arkansas wydawała się już wyjaśniona. Naukowcy ustalili, że to stres i strach wywołane puszczanymi w noc sylwestrową fajerwerkami spowodowały niecodzienne zjawisko. Kiedy jednak w poniedziałek znaleziono kolejne martwe ptaki, tym razem w Luizjanie, znów pojawiły się pytania o ich zagadkową śmierć. Ornitolodzy zwracają uwagę, że padają przedstawiciele tylko jednego gatunku: epoletnika krasnoskrzydłego. Nie może więc być mowy o skażeniu środowiska, bo dotknęłoby ono wielu gatunków.

Martwe okazy nosiły ślady uderzeń. Zdaniem ornitologów pokaz fajerwerków prawdopodobnie wywołał u ptaków, tak wielką panikę, że przerażone nie kontrolowały już lotu, lecz wpadały na domy, samochody i na siebie nawzajem.

Pytanie jednak, co zabiło ptaki w Luizjanie, cztery dni po sylwestrowych szaleństwach.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że dzień przed doniesieniami o martwych ptakach, na brzegach Arkansas River odkryto blisko 100 tysięcy śniętych ryb (drum fish). Ichtiolodzy uspokajają, że nie ma powodów do paniki i spekulacji o zatrutej wodzie, gdyż masowa śmierć dotyczy tylko jednego gatunku ryb. Badania trwają, a naukowcy podkreślają, że na obecnym etapie nie ma elementów łączących zagadkowe zjawiska śmierci ptaków i ryb.

Zapewnienia naukowców przegrywają jednak z teoriami spiskowymi, które błyskawicznie rozprzestrzeniają sie w Internecie. Szczególnie podatni na nie są mieszkańcy Arkansas, a teraz i Luizjany, którzy obawiają się, że na terenie ich stanów mogło dojść do skażenia środowiska. Lokalne władze uskpojają: nia ma żadnych powodów do paniki.

MNP (AP, AOL News, inf.wł)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. Anonim
  Anonim 4 stycznia, 2011, 21:03

  ..moze w tamtych stanach pojawil sie zakaz gwizdania… i szpaki bez gwizdania nie mialy sily latac ? … ale ryby, ? …pewnie chcialy glos wydobyc w obronie wolnosci gwizdania …:(….. w kazdej bajce, zwierzatka pomagaly przesladowanym, czyz nie ?

  Reply this comment
 2. rufus
  rufus 5 stycznia, 2011, 01:00

  to raczej poczatek przebiegunowania ziemi ale nie chca siac paniki i swiruja ze nic sie nie dzieje oszusci demokraci

  Reply this comment
 3. Miszutka
  Miszutka 5 stycznia, 2011, 11:37

  rufus, chyba masz rację. Ale z drugiej strony, dlaczego tylko ten jeden gatunek ptaków i ryby ? Chociaż jak się to mówi, niezbadane są wyroki Boskie.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*