Klasa średnia nie zapłaci

Na oficjalnej stronie internetowej Białego Domu w każdą sobotę rano prezydent Barack Obama za pomocą serwisu YouTube zwraca się do Amerykanów. Dziś zapowiedział swoją chęć zmian w systemie podatkowym. Zdaniem Demokraty w dobie kryzysu nie obędzie się bez podniesienia podatków najbogatszym.

fot.Jacek Boczarski/ Barack Obama podczas nocy wyborczej w Chicago

Na wstępie swojego krótkiego wystąpienia Obama wspomina świeżo zakończone wybory prezydenckie i zapowiada, że w przyszłym tygodniu zasiądzie w Białym Domu z przedstawicielami Partii Republikańskiej, ekonomistami i specjalistami z całego kraju, aby wspólnie „stworzyć kompromis, który pozwoli stawić czoła wyzwaniom, przed którymi stają Stany Zjednoczone”.

W swoim dzisiejszym wystąpieniu Obama przekonuje, że wszystkie siły polityczne zgadzają się co do jednego – klasa średnia nie może płacić wyższych podatków.

Demokrata zapewnił jednocześnie, że jest zwolennikiem umiarkowanych zmian i ma nadzieję, że Kongres jak najszybciej wprowadzi cięcia podatkowe obejmujące rodziny klasy średniej.

Ze swojej strony spiker Izby Reprezentantów John Boehner twierdzi, że Kongres nie powinien podnościć podatków, ale zająć się eliminowaniem luk podatkowych. Zdaniem Republikanina możliwe jest jednak wypracowanie kompromisu, który zadowoli obie partie i zostanie przyjęty przez Kongres.

Biały Dom poinformował, że Barack Obama zawetuje jakąkolwiek ustawę, która wprowadziłaby obniżki podatkowe dla rodzin o rocznym dochodzie przekraczającym 250 tys. dolarów.

AS

Zobacz orędzie Baracka Obamy:

Categories: Wydarzenia

Comments

  1. SB
    SB 10 listopada, 2012, 09:04

    To bogaci kreują nowe miejsca pracy….zaczną sie ucieczki z biznesem np. do Meksyku lub nawet do Chin. Po socjalistycznemu jak zalatwi sie bogatych to po nóż pojdzie klasa średnia…

    Reply this comment
    • pepe
      pepe 10 listopada, 2012, 09:33

      Nie martw sie na zapas SB…zaplaci kalafior faka republikanin bo on „bogacz” na wlosciach a jak sie zbierze cala rodzina to istne „imperium finansowe” 🙂

      Reply this comment
  2. Rysiu
    Rysiu 10 listopada, 2012, 11:21

    Buhahahaha.
    SB czyli Super Bullshit. Paris Hilton tworzy miejsca pracy, LOL.
    Ja ciagle czekam na te teapublikanskie pacany, co zapowiedzieli wyjazd do innych krajow jesli Obama wygra…no wiecie te socjalistyczne imperia, jak Kanada czy Australia, LOL.

    Reply this comment
    • Katarzyna
      Katarzyna 10 listopada, 2012, 12:54

      Haha No dobre,bogaci kreują miejsca pracy!!!ciekawe którzy,bo ten co ma to nic nieda zazwyczaj!!gorszej bzdury nieslyszalam,

      Reply this comment
  3. wiesiek
    wiesiek 10 listopada, 2012, 13:49

    Trwa nieustajacy festiwal polonijnej glupoty i ciemnoty ( pepe, rysio, Katarzyna). Pokazcie me jakie miejsca pracy utworzyl ( utworzy) rzad . Jaki jest program Obamy na druga kadencje (poza opowiadaniem banialuk)? Rzad utworzy nowe „miejsca pracy” w IRS i tym samy bedzie wiecej czlonkow „union mafia”, a wy bedzie pracowac na tych typow. Ja sie przeprowadzam do Texasu albo do Oklahomy. Illinois to jeden z najbardziej zdegenerowanych stanow w USSA.

    Reply this comment
    • pepe
      pepe 10 listopada, 2012, 15:37

      Czy wiesiek od slowa wies?..a moze wiocha 🙂

      Reply this comment
      • pepe
        pepe 10 listopada, 2012, 15:39

        …wybierz sie na Alaske…cisza i spokoj…szerokiej drogi….

        Reply this comment
      • yur
        yur 10 listopada, 2012, 16:22

        pepe, równasz do poziomu faki?
        Popatrz na licznik odwiedzających. Cieniutko z odpisami.

        Reply this comment
        • pepe
          pepe 10 listopada, 2012, 18:19

          nie bede sie znizal do twojego poziomu i faki bo to dla mnie jest chore yur…tubo propagandowa.

          Reply this comment
          • Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina
            Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina 11 listopada, 2012, 07:49

            ty masz sie jeszcze bardziej znizyc? 🙂 ty kozi pomiocie mialbys sie jeszcze bardziej znizyc ? poczytaj swoje wymioty, obawiam sie ze nizej juz nie zejdziesz .
            p.s
            wstydzisz sie juz uzywac swojego nicku „goral” od czasu gdy stan tobie pokazal jaki z ciebie jest goral?
            🙂

          • legal
            legal 11 listopada, 2012, 14:06

            azor faka do budy i tam poczekaj 4 lata na swoja szanse na „sukces”wy borczy oszolomie z wysokim poziomem 🙂

  4. Rysiu
    Rysiu 10 listopada, 2012, 17:15

    wiesiek…
    Ja wiem, ze jest trudno, jesli trzeba uzywac mozgu, LOL.
    Rzad nie tworzy miejsc pracy, tak miales mowione od wielu lat. I dlatego jest bardzo trudno tobie zrozumiec, ze tylko za czasow panowania teapublikanow, rzad zwieksza miejsca pracy rzadowych, czyli takie za ktore placi kazdy podatnik… za rzadow demokratow ubywa miejsc pracy rzadowych. Zauwaz jeszcze jedno wiesiek, za rzadow demokratow, po podwyzszeniu podatkow o marne 3% dla najbogatszych, cala gospodarka zaczyna sie rozwijac, no wiesz, klasa srednia lepiej prosperuje, male bisnesy sie rozwija, wiecej ludzi kupuje domy i samochody…takie male szczegoly. Ja wiem, ze ty miales powiedziane, jak myslec i tak robisz, mimo tego, ze ta teoria nie ma odzwierdziedlenia w rzeczywistosci. Miales powiedziane, ze bogaci tworza miejsca pracy, ze demokraci to komunisci lub socjalisci i tych slow masz sie bac, miales powiedziane, ze demokraci ci zabronia wszystkiego, gdy teapublikanie pragna wprowadzic zakazy na wszystkie wolnosci. Ty masz sie bac wiesiek, masz sie bac sasiada.
    Prawda i fakty sa takie wiesiek, ze ty za nasiakles propaganda teapublikanska i nie potrafiac ciagle myslac, masz wrazenie, ze tak powinno byc.
    Rzad nie tworzy miejsc pracy wiesiek, rzad tworzy atmosfere do tworzenia miejsc pracy.

    Reply this comment
    • znachor
      znachor 10 listopada, 2012, 20:39

      …wszystko się zgadza….a ten co zarabia 250-000 w góre nie zbiednieje jak zapłaci 35% podatku…?..pozatym im wiencej ludzi zatrudni podatek zostanie zmniejszony…itd…republikanom chodzi o władze a teraz są w nieciekawej sytuacji demokraci idą etuzjastycznie w dobrą strone nie widząc różnic rasowych dlatego mają coraz większe poparcie wszystko się miesza jak kwiaty na łące w różnych kolorach wygrywa ten kto umie to zobaczyć i zaakceptować…….

      Reply this comment
      • obama ma banana
        obama ma banana 11 listopada, 2012, 09:10

        we Francji placa 75% a w usa jest raj podatkowy dla bogatych !! nie trzeba nawet nigdzie wyprowadzac pieniedzy po za usa jest tyle ulg dla bogatych.

        Reply this comment
        • Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina
          Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina 11 listopada, 2012, 09:56

          tak, francja to idealny przyklad, godny nasladowania. hiszpania i portugalia rowniez 🙂 🙂 🙂
          a flage grecji to sobie wytatuuj. na czole 🙂
          na sam koniec odpowiedz na ytanie ( sam sobie) – za jakie grzechy ty cierpisz zyjac w usa skoro sa kraje na swiecie mogace dac ci juz dzisiaj to, o co ty chcesz tutaj zaczac walczyc?
          🙂 debile jak slowo daje 🙂

          Reply this comment
  5. obama ma banana
    obama ma banana 10 listopada, 2012, 21:13

    wiesiek zapamietaj na zawsze !! rzad nie tworzy miejsc pracy !!

    Reply this comment
  6. Rysiu
    Rysiu 11 listopada, 2012, 09:13

    Czy ktos z czytelnikow pamieta, jak Mitt Robme podczas debat zawsze powtarzal, ze rzad nie tworzy miejsc pracy? A takze to, ze on potrafi stworzyc 12 milionow miejsc pracy, jak tylko zostanie Prezydentem USA? Jest to oczywiscie lamiglowka umyslowa i swieta prawda dla worasow herbacianych. Mimo wszystko, mysle, ze Mitt Robme jako patriota i najlepsza slodycz od czasow wymyslenia gumy do zucia, moglby stworzyc conajmniej polowe tych miejsc pracy czyli marne 6 milionow…LOL.

    Reply this comment
    • Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina
      Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina 11 listopada, 2012, 09:56

      nie, nikt nie pamieta, dawaj te cytaty romneya.
      „paste -paste ”
      🙂

      Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 11 listopada, 2012, 10:19
      • Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina
        Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina 11 listopada, 2012, 10:45

        czy ty tluczku ogladales co wkleiles? czy zrozumiales co on mowi? zacznij od 10 sekundy i powtorz dziesieciokrotnie. facet mowi o planie ktory pozwoli stworzyc 12 mln nowych miejsc pracy. prezydent tworzy warunki do tworzenia miejsc pracy lub – jak obama – ich nie tworzy. jesli wasze zerojedynkowe umysly tak to odbieraja , w takim wypadku mozna powiedziec ze obama nie wycofal wojsk z iraku. oni sami wsiedli do samolotow i wylecieli…
        debile , jak slowo daje… i ty jeszcze sie trzepiesz do youtubowskich flimikow wklejanych przez podobnych sobie polmozgow 🙂

        Reply this comment
      • Rysiu
        Rysiu 11 listopada, 2012, 10:58

        Uwielbiam naszego Czarusia 🙂
        Kiedy do twojego pustego lba dotrze, ze wiekszosc amerykanow zaczelo widziec klamstwa i propagande partii teapublikanskiej? Ale wiesz co Czarus, w sumie to wole, jak ty robisz z siebie idiote 🙂 Mozna powiedziec, ze jestes wrecz potrzebny, LOL.

        Reply this comment
        • Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina
          Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina 11 listopada, 2012, 15:21

          skoro jak szczur uciekasz od odpowiedzi, mozna stwierdzic ze „trafiony zatopiony” 🙂 lewacki parch nie rozumie co romney mowi tylko klepie co w propagandowych gazetkach kazali klepac . „paste-paste ” 🙂

          Reply this comment
  7. legal-pepe
    legal-pepe 11 listopada, 2012, 14:08

    Rozwijam sie tak jak ty faka kalafior 🙂

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*