Kalifornia: śmiertelny atak rekina

W piątek u wybrzeży Kalifornii rekin zaatakował 19-letniego surfera. Nastolatek zmarł. Lokalne władze po ataku postanowiły zamknąć kilka okolicznych plaż.

fot. Reuters/ Ślady zębów rekina na desce do boogie-boardingu. Rekin, który zaatakował 19-letniego surfera w Kalifornii, mógł mieć nawet 6 metrów

Do zdarzenia doszło  w piątek rano, kiedy Lucas McKaine Ransom i jego kolega, Matthew Garcia, uprawiali tzw.  boogie-boarding  czyli ślizgi na fali przybojowej. 19-letni Ransom i 20-letni Garcia byli niedaleko plaży Surf Beach przy bazie Vadenberg Air Force w powiecie Santa Barbara, gdy nagle Ransom został wciągnięty do wody. Świadek zdarzenia, drugi z surferów, zeznał, że jego towarzysz wiedział, że zaatakował go rekin, bo krzyknął: „Pomóż mi stary!”. Błękitna fala obok jego kompana zmieniła się w pieniącą się, czerwoną krew.

Mimo szybkiej akcji ratunkowej,  Lucas McKaine Ransom zmarł. Na jego desce rekin, który mógł mieć nawet 6 metrów długości, zostawił ślady zębów.

Od piątku aż do niedzieli zamknięte są trzy plaże znajdujące się obok bazy Vadenberg: Surf, Wall i Minutemen.

Przy Surf Beach kilkakrotnie widywano już rekiny. Ostatni atak, na szczęście zakończony szczęśliwie miał miejsce w 2008 roku.  Znacznie częściej rekiny spotyka się u wybrzeży Florydy, gdzie w 2008 roku z 59 ataków na całym świecie, tu doszło do 32. Jak wynika z danych Muzeum Historii Naturalnej na Florydzie, od 1882 roku na skutek ataku rekinów zmarło 14 osób i aż 611 odniosło obrażenia.

JM (CNN, NY Daily News, inf. wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. MALGORZATA Z TARNOWA
  MALGORZATA Z TARNOWA 23 października, 2010, 17:42

  KONDOLECJE DLA RODZINY ZMARLEGO ,LACZE SIE Z WAMI W ZALU MALGOSIA,

  Reply this comment
 2. damian
  damian 24 października, 2010, 07:18

  szkoda surfera

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*