Kalifornia: Pierwszy "Wal-mart" dla hodowców marihuany

Niektórzy już nazywają to przedsięwzięcie „Walmartem marihuany”. W Sacramento w stanie Kalifornia zaplanowano na niedzielę otwarcie wielkiego sklepu ogrodniczego, w którym klienci będą mogli znaleźć wszelkie gadżety niezbędne przy hodowli i pielęgnacji marihuany przeznaczonej do celów medycznych. Będzie tam można spotkać również ekspertów, którzy doradzą jak dbać o rośliny.

fot.CBS/ Pierwszy profesjonalny sklep ze sprzętem do hodowli marihuany otwarto w Kalifornii

Sklep o nazwie „weGrow” ma powierzchnię niemal 100 metrów kwadratowych. To pierwszy tak duży obiekt handlowy specjalizujący się w hodowli tej rośliny. To również pierwsza firma w Stanach Zjednoczonych, która oficjalnie mianuje się dostawcą sprzętu ogrodniczego oraz centrum doradczym hodowców legalnej marihuany. Można tu kupić m. in. odpowiednie lampy grzewcze, oczyszczacze powietrza i wody, odżywki, nawozy, odpowiednie donice i ziemię – wszystko, by nasza marihuana odpowiednio wzrastała.

Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w zeszłym roku w Oakland, gdzie jego założyciele otworzyli hurtownię, która funkcjonowała pod nazwą „iGrow”. Firma planuje otworcie kolejnych placówek w Arizonie, Kolorado, New Jersey i Oregonie.

Jednak w samym sklepie nie hoduje się marihuany. Można jednak tu znaleźć absolutnie wszystko co jest potrzebne, by roślina była bujna oraz wartościowa w substancje uznane za Kalifornię jako prawnie akceptowalne w uśmierzaniu bólu. Pracownicy sklepu na temat hodowli konopii będą mogli rozmawiać z klientami, którzy wcześniej pokażą lekarskie zalecenie stosowania marihuany w celach przeciwbólowych.

Obecnie „medyczna marihuana” jest legalna w 16 amerykańskich stanach.

PT

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*