Kalifornia. Najwyższe w historii odszkodowanie za zaniedbania na izbie przyjęć

Dziesięć milionów dolarów odszkodowania otrzymała rodzina 2-letniej dziewczynki, u której trzeba było przeprowadzić amputację kończyn w wyniku zbyt późnej interwencji lekarskiej na izbie przyjęć w szpitalu w Sacramento w Kalifornii.

Malyia Jeffers otrzymała odszkodowanie wysokości 10 mln dolarów

Malyia Jeffers została przywieziona przez rodziców do Sacramento’s Methodist Hospital w listopadzie ubiegłego roku z odbarwieniami skóry rąk, nóg i twarzy. Dziecko czekało wraz z opiekunami na izbie przyjęć przez pięć godzin; mimo wielokrotnych interwencji i próśb o przyśpieszenie zbadania córki, opiekunom dziewczynki kazano czekać.

W wyniku nieudzielenia pomocy na czas, u małego pacjenta trzeba było dokonać amputacji, którą przeprowadzono w Stanford University’s Lucile Packard Children’s Hospital, gdzie finalnie przetransportowano dziewczynkę. Lekarze stwierdzili u dziecka zakażenie krwi i organów paciorkowcem ropnym (grupy A), co w efekcie doprowadziło do amputacji prawej ręki, części lewej ręki,  a także stóp.

Pacjentka spędziła w szpitalu ponad 3 miesiące, a obecnie przechodzi rehabilitację. Do końca życia będzie musiała przyjmować kosztowne leki oraz będzie poruszać się na wózku inwalidzkim.

Opiekunowie dziecka wytoczyli szpitalowi Methodist sprawę o odszkodowanie. Malyia do 18. roku życia będzie otrzymywać miesięcznie 16 932 dolary. Kwota dwukrotnie wzrośnie przed ukończeniem przez dziewczynkę 30 roku życia.

Rodzice dziecka, w ramach osiągniętego porozumienia, zobowiązali się, że nie będą udzielać wypowiedzi mediom.

Wypłacone przez Methodist Hospital odszkodowanie wysokości 10 mln dol. należy do najwyższych w historii Kalifornii.

MB

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*