KALIFORNIA: 16-letnia żeglarka wróciła do domu

Nastoletnia żeglarka, która samotnie próbowała opłynąć świat powróciła do rodzinnej Kalifornii, po tym jak jej rejs zakończył się fiaskiem. Abby Sunderland zmuszona była przerwać próbę bicia rekordu, kiedy jej jacht „Wild Eyes” uległ uszkodzeniu na Oceanie Indyjskim.

fot.AP/ W sobotę 16-latka spotkała się ze swoim bratem

W domu na 16-latkę czekali rodzice i przyjaciele. W sobotę dziewczyna spotkała się ze swoim bratem na francuskiej wyspie Reunion.

Abby Sunderland próbowała samotnie opłynąć świat. Chciała zostać najmłodszą kobietą, której udało sie dokonać tego wyczynu. W podróż wyruszyła w styczniu. Jej plan jednak się nie powiódł, bo po drodze, na Oceanie Indyjskim uszkodzeniu uległ jej jacht „Wild Eyes”. 12 czerwca do mediów dotarła wiadomość, że ślad po 16-latce zaginął.  Zerwane zostało połączenie przez telefon satelitarny, oraz – jak poinformowała Amerykańska Straż Wybrzeża uruchomione zostały dwa nadajniki ratunkowe. Przez kilka godzin nie było wiadomo, co się dzieje z żeglarką, w końcu jednak odnalazł ją wyczarterowany samolot z Australii. Nastolatkę zabrali na pokład swojej łodzi francuscy rybacy.

MNP (ABC)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*