Isabella i Jacob najpopularniejszymi imionami w USA

Według informacji podanej przez Administrację Ubezpieczeń Społecznych (Social Security Administration), która rejestruje popularność nadawanych imion od 1997 roku, najpopularniejszym imieniem wybieranym obecnie przed amerykańskich rodziców dla ich potomstwa są Isabella i Jacob. O ile imię Jacob króluje na pierwszym miejscu już przez 11 lat, o tyle Isabella debiutuje na najwyższej pozycji, do tej pory okupowanej przez Emmę.

fot. AP/ Isabella i Jacob to najpopularniejsze imiona w USA

Jennifer Moss, autorka książki pt. „The One-in-a-Million Baby Name Book” oraz założyciela serwisu internetowego Babynames.com uważa, że „rodzice wybierający imiona dla swoich pociech inspirują się wszystkim: od pop kultury, przez literaturę, aż po muzykę i gwiazdy”.

Co ciekawe, imię Barack wciąż znajduje się poza pierwszym 1000-cem najpopularniejszych chłopięcych imion, zaś Malia, imię córki prezydenta było tym, które odnotowało najszybszy wzrost, przeskakując aż o 153 miejsc w górę na pozycję nr. 192. Wynik imienia Barack jest oceniany jednak pozytywnie, gdyż do niedawna było to jedno z najmniej popularnych imion.

Wiele imion, które w zeszłym roku zyskały zaskakującą popularność inspirowanych jest słynną serią książek „Zmierzch”, która opowiada o miłosnych rozterkach nastolatków i wampirach.

Edward Cullen jest jednym z głównych bohaterów książki. Cullen zanotował największy wzrost popularności wśród męskich imion, przeskakując aż o 297 miejsc w górę, prosto na pozycję nr. 485.

Na liście zdarzają się też dość interesujące spadki popularności imion odzwierciedlające przemijającą modę na imiona popularnych w danym okresie celebrytów. Tak stało się w przypadku imienia Miley, spopularyzowanego w 2008 roku przez nastoletnią piosenkarkę Miley Cyrus. Imię to w zeszłym roku spadło aż o 61 miejsc. Podobnie było w przypadku imienia Jonas, które zyskało popularność na fali sukcesu popowego zespołu Jonas Brothers, ale w zeszłym roku odnotowało spadek aż o 105 miejsc.

AS (AP)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*