Hollywoodzki producent podarował miasteczku w Indianie 125 mln dolarów

David Gundlach, znany hollywoodzki producent filmowy, w testamencie zapisał 125 mln dol. fundacji dobroczynnej z Elkhart w Indianie, gdzie się urodził i wychowywał. Mieszkańcy miasteczka są oszołomieni wysokością kwoty.

fot.David Gundlach

David Gundlach niespodziewanie w październiku ubiegłego roku zmarł na zawał serca w wieku 56 lat. W pozostawionym testamencie zapisał fortunę oganizacji the Elkhart County Community Foundation.  Takiej kwoty nikt się nie spodziewał. – David obiecywał, że dostaniemy od niego pieniądze, ale nikt nie miał pojęcia o jakich pieniądzach mówi – komentuje prezes fundacji Peter McCown.

94-letnia matka Gundlacha ciągle mieszka w Elkhart, ale także i ona potwierdza, że nie zdawała sobie sprawy z zamożności syna, który nigdy od niej nie pożyczał pieniędzy.

Przedsiębiorca i producent zasłynął m.in. z obsypanego nagrodami filmu „Get Low” („Aż po grób”) z muzyką Jana Kaczmarka i z udziałem m.in Roberta Duvalal, Sissy Spacek i Billa Murraya.

O swoich interesach mówił niechętnie, jednak jak wiadomo, fortunę mu przyniosła firma ubezpieczeniowa Hastings Direct założona poza granicami USA.

W 23-letniej historii istnienia, fundacji z Elkhart trafiali się różni dobroczyńcy, jednak wysokość ofiarowanej przez Gundlacha sumy jest tak duża, że jej prezes na razie nie potrafi powiedzieć, jak zostanie zagospodarowana. Na pewno jednak skorzystają na tym obiekty użyteczności publicznej.

Elkhart liczy 50 tys. mieszkańców i leczy 180 km od Chicago.

ZOBACZ WIDEO CNN

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. ciekawy
  ciekawy 29 sierpnia, 2012, 18:14

  czarus idioto !!w zlym miejscu przebywasz (smierdzaca piwnica)dziadu placzesz ze z pod wallysa cie przegonili i straciles dobre miejsce na zebrote chlejesz tanie trunki ja to dawno pisalem zes dziad i zebrota jedynie co to robisz z siebie debila (niestety ale nim jestes) na tym forum to uzebrzesz pare centow (kilka nickow uzywajac) dziadu jakbys trafil na takiego spadkodawce juz nie robilbys za malpe tutaj :)a tak dziadu musisz warowac i szczekac aport!!! jaki uzyjesz nick??

  Reply this comment
 2. kicia
  kicia 29 sierpnia, 2012, 19:41

  piekny podarunek! tylko, zeby przeznaczyli go na „zbozne cele” 🙂

  Reply this comment
 3. J. Podczaszy
  J. Podczaszy 30 sierpnia, 2012, 07:41

  Amerykanie mają gest! Zastanawia mnie kiedy ktoś z zamożniejszych i zorientowanych a chętnych polonusów zapisze melony organizacji radiowej tak, żeby bez problemów prawdziwi radiowcy nadawali a ludzie mogli odbierać różne programy na częstotliwości FM…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*