Georgia. Najsurowsze w USA antyimigracyjne prawo – podpisane

Za posiadanie fałszywych dokumentów w celu zdobycia pracy grozi 15 lat więzienia i 250 tys.dol. grzywny, na rok za kratki można trafić za szmuglownie ludzi, dodatkowo policja ma prawo sprawdzić status imigracyjny podejrzanego o popełnienie przestępstwa. W piątek guberantor stanu Georgia podpisał najsurowsze w kraju prawo wymierzone w nielegalnych imigrantów.

fot.CL File/ Protesty przed wprowadzeniem ustawy HB 87w stanie Georgia

Ustawa pod nazwą HB 87 jest znacznie surowsza od nagłośnionej w Arizonie SB 1070 zablokowanej zresztą w najbardziej restrykcyjnych punktach przez administrację Baracka Obamy.

Gubernator Nathan Deal nie miał jednak wątpliwości, że nowe prawo powinno wejść w życie jak najszybciej: „Jest odpowiedzialnym krokiem naprzód, w sytuacji braku federalnych rozwiązań. Nielegalna imigracja niesamowicie obciąża podatników naszego stanu”. Uzasadniając wprowadzenie kontrowersyjnego prawa Deal podkreślił, że „nielegalni imigranci nadmiernie ociążają nasze szpitale i szkoły”.

Na wprowadzenie ustawy zareagował meksykański rząd, który w oświadczeniu napisał, że ” lokalna władza zignorowała tym samym wiele zasług i wkładu imigrantów w gospodarkę i społeczeństwo stanu”.

 Przeciwne są jej są także organizacje latynoskie w USA.  Southerners on New Ground (Południowcy na Nowej Ziemi) namawiają do ogólnokrajowego bojkotu stanu Georgia – do rezygnacji  z organizowania w tym południowym stanie konferencji i wyjazdów wakacyjnych.

Nowe przepisy może spotkać podobny los, jak ustawę SB 1070 z Arizony; rząd może ją zaskarżyć w sądzie. Jednak od piątku ustawa w stanni Georgia na razie obowiązuje.

MB

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. kzet
  kzet 14 maja, 2011, 11:02

  ” Uzasadniając wprowadzenie kontrowersyjnego prawa Deal podkreślił, że “nielegalni imigranci nadmiernie ociążają nasze szpitale i szkoły”.
  a ja, uwazam ze czarne nieroby nadmiernie obciazaja wydatki mojego stanu w ktorym od lata konsekwentnie podnoszone sa podatki. proponuje wiec wszystkich miejscowych czarnoskorych nierobow wsadzic na jakis statek i odeslac do miejsca pochodzenia . a zeby nie byc posadzonym o rasizm, prosze w ich miejsce importowac czarnoskorych obywateli np ghany ciezko pracujacymi na kazdego dolara jako np taksowkarze

  Reply this comment
  • tom
   tom 14 maja, 2011, 14:34

   Popieram,racja w 100% procentach,a wracajac do imigrantow to kto zbudowal te stany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Reply this comment
 2. PSYCHIATRA
  PSYCHIATRA 14 maja, 2011, 13:29

  ze tez taki ciec z obiazonym lbem nie zostawi klawiatury w spokoju.

  Reply this comment
 3. Anna
  Anna 14 maja, 2011, 13:50

  Racja kzet,to wlasnie czarne nieroby wykorzystuja Jak najwiecej-doplaty do wszystkiego,niepracuja,maja kase I czego im potrzeba wiecej,sa zdrowi,legalnie a mimo to wlocza sie I zebraja!!!a za wszystko co maja,placa podatniki!!!!

  Reply this comment
 4. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 14 maja, 2011, 16:01

  Aniu ale maja swojego Prezydenta”zawsze blizsza cialu koszula niz sukmana”))

  Reply this comment
 5. Jano
  Jano 16 maja, 2011, 12:23

  To samo powinno byc w Illinois.Prawo powinno byc surowe oraz egzekwowane wobec nielegalnych imigrantow wlacznie z tymi pochodzacych z Polski.Sprawy trzeba od poczatku zalatwiac zgodnie z prawem a nie tak jak nielegalni lamia prawo imigracyjne a maja najwiecej do powiedzenia w tej kwestii zadajac praw dla siebie!!!

  Reply this comment
 6. Cybertaruta
  Cybertaruta 21 maja, 2011, 21:32

  Jano, ile twoja babka musiala sniegu zjesc zeby takiego balwana jak ty ulepic?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*