Georgia. Autysta walczy o świadectwo ukończenia liceum

Rada oświatowa stanu Georgia z nieznanych jak dotąd przyczyn odmówiła młodemu autyście możliwości ukończenia szkoły średniej w trybie nadzwyczajnym. Aby otrzymać świadectwo ukończenia liceum ze względu na swoją chorobę Sinclaire Coffer musiałby zostać oficjalnie zwolniony z obowiązku zdawania egzaminu z matematyki. Na to jednak na razie zgody nie wyrażono.

fot. FoxAtlanta/ Sinclaire Coffer wciąż walczy o świadectwo ukończenia liceum

Siedemnastoletni Sinclaire Coffer cierpi na autyzm. Uczeń ostatniego roku liceum w North Springs Charter High School w Sandy Springs, w stanie Georgia marzy o tym, aby uzyskać dyplom ukończenia placówki i dostać się do szkoły filmowej. Jak na razie na drodze stoi mu decyzja rady oświatowej stanu Georgia.

Sinclaire Coffer ma dobre stopnie, zwłaszcza jeśli chodzi o język angielski i historię, ale ze względu na swój autyzm nie jest w stanie zdać końcowego egzaminu z matematyki. Sinclaire usiłował zdać go pięciokrotnie. Bezskutecznie.

Prawo stanu Georgia w razie wyjątkowych okoliczności pozwala radzie oświatowej zwolnić danego ucznia z obowiązku zdawania egzaminu. Coffer ubiegał się o takie zwolnienie, ponieważ dzięki niemu otrzymałby dyplom ukończenia szkoły. Z nieznanych jak dotąd przyczyn, jego prośba została odrzucona.

Rodzina Coffera i on sam są oburzeni. „Nie ukończę liceum. Potrafię chodzić, ale nie mogę ukończyć liceum”, powiedział Sinclaire. Capri Coffer, siostra Sinclaire’a w rozmowie z dziennikarzami Channel 2 powiedziała: „On jest wspaniałym uczniem, a decyzja rady oświatowej to koniec jego marzeń”.

Sytuację dodatkowo pogarsza fakt, że Sinclaire Coffer o decyzji jednostki oświatowej stanu Georgia dowiedział zaledwie tydzień przed planowaną uroczystością ukończenia liceum.

W całym stanie Georgia w ubiegłym roku końcowego egzaminu z matematyki nie zdało 16 proc. licealistów.

AS

Zobacz także:

Epidemia autyzmu w USA

Zobacz wideo:

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*