Gabrielle Giffords została wypisana ze szpitala

Demokratyczna kogresmanka, który w styczniu została postrzelona w głowę w Tucson w Arizonie, opuściła szpital w Teksasie. Gabrielle Giffords od kilku miesięcy przechodziła rehabilitację w klinice w Houston. W środę demokratyczna polityk przeniosła się do posiadłości jej męża.

fot. Facebook/ Jedno z pierwszych zdjęć Giffords opublikowanych w czasie rekonwalescencji

Szef TIRR Memorial Hermann Hospital, gdzie Giffords od kilku miesięcy przechodziła rehabilitację poinformowała, że pacjenta została wypisana ze szpitala, ale nadal przyjeżdżać będzie na zabiegi.

„Kongremanka Goffords wykazała ogromną wytrwałość i ciężką pracę w procesie rehabilitacji, już od momentu kiedy do nas trafiła. Bardzo cieszymy się, że nasza pacjentka osiągnęła tak ważny krok w rekonwalescencji „ – oświadczył doktor Gerard Frncisco.

Gabrielle Giffords w środę wprowadziła się do posiadłości jej męża, astronauty Marka Kelly w League City w Teksasie. Stamtąd dojeżdżać będzie do kliniki na dalsze leczenie.

Garbielle Giffords została ranna w głowę 8 stycznia, kiedy 22-letni Jared Lee Loughner otworzył ogień do uczestników wiecu wyborczego. Zginęło wówczas sześć osób, a 13 zostało rannych. Mężczyźnie, który nie przyznaje się do winy, nie można na razie wytoczyć procesu, gdyż został uznany za niepoczytalnego, a tym samym niepodlegającego odpowiedzialności karnej.

MP

Zobacz także:

Pierwsze zdjęcia Gabrielle Giffords pięć miesięcy po zamachu

Loughner jednak niepoczytalny. Nie będzie procesu

Ameryka modli się za Gabby Giffords

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. klim z chicago
  klim z chicago 15 czerwca, 2011, 18:26

  przeniosla sie do posiadlosci jej meza…?dziwne jak na malzenstwo, gdzie wszystko powinno byc wspolne.

  Reply this comment
 2. marek
  marek 15 czerwca, 2011, 18:28

  Hehe, Klim to jest Ameryka!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*