Fala upałów na wschodzie USA. Jest pierwsza ofiara

Wschodnia część Stanów Zjednoczonych smaży się na słońcu. Meteorolodzy ostrzegają, że nad wschodnie stany kraju nadciąga kolejna fala upałów, którym mogą towarzyszyć temperatury nawet do 90 i 100 stopni w skali Farenheita.

fot. Nad wschodnie wybrzeże nadciągnęła kolejna fala upałów

Jest też już pierwsza ofiara dotychczasowych upałów. 20-letni mieszkaniec stanu Maryland podczas przejażdżki rowerem doznał zatrzymania akcji serca, a spadając z roweru uderzył głową w drzewo w wyniku czego zmarł. Według przybyłych na miejsce ratowników medycznych przyczyną zasłabnięcia i kłopotów z sercem mogły być ogromne upały.

W związku z zapowiadanymi rekordowo wysokimi temperaturami, które mogą dochodzić nawet do 110 stopni, po raz pierwszy w tym roku Krajowe Centrum Meteorologiczne (NWS) wydało specjalne ostrzeżenie dla mieszkańców stanów w pasie między Waszyngtonem a Baltimore, wzdłuż autostrady międzystanowej nr 95.

Popołudniu w Waszyngtonie i Baltimore termometry wskazały aż 109 stopni w skali Farenheita. Podobnie wysokie temperatury nawiedziły mieszkańców miast Norfolk w stanie Wirginia, w Nowym Jorku i Filadelfii.

AS (AP)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Nowy Jork, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*