Epileptycy nie powinni oglądać serii Twilight

Premiera czwartej części najsłynniejszej sagi o wampirach miała miejsce 18 listopada, jednak dopiero teraz do prasy docierają bardzo niepokojące informacje na temat bezpośredniego wpływu Hollywoodzkiej produkcji na zwykłych odbiorców. Okazuje się, że „Przed Świtem” wywołuje bardzo niepożądane reakcje u widzów  chorych na epilepsję.

fot. wiki commons/ Obraz przedstawiający Iana Curtisa, jednego z najbardziej znanych ludzi, którzy cierpieli na epilepsję

„Przed Świtem” to już czwarta część opowieści o wampirach, która zdobyła sobie ogromną rzeszę fanów na całym świecie, a aktorów Kristen Stewart i Roberta Pattinsona wyniósła na salony.

Zobacz: Kogo pocałował Robert Pattinson?

Niestety okazuje się, że wampirza gorączka nie wszystkim służy. Uwagę lekarzy zwróciły 2 pierwsze z odnotowanych przypadków kiedy fani serii „Zmierzch” podczas projekcji filmu doznali ataku padaczki. Wszystko to za sprawą dużej ilości agresywnie migających świateł podczas kontrowersyjnej sceny narodzin dziecka filmowej pary: Belli i Edwarda.

Jeden z chorych epileptyków, Brandon Gephart pamięta jedynie moment, kiedy odzyskał przytomność leżąc na podłodze w kinie. Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala. Cały pokaz został odwołany.

Zobacz: O sukcesie wampirzej gorączki w Ameryce

Ponieważ w całym kraju odnotowano kilka podobnych przypadków, fundacja  Epilepsy Foundation of America na swojej oficjalnej stronie Facebooka zamieściła następujące oświadczenie: „Dla osób doświadczających napadów padaczki światłoczułej najlepszym rozwiązaniem jest nie oglądanie tego filmu”.

Wniosek nasuwa się sam – kto nie musi, niech nie idzie do kina na „Przed Świtem”. W podjęciu takiej decyzji mogą pomóc druzgocące recenzje Hollywoodzkiej produkcji.

AS

Categories: Wydarzenia

Comments

  1. klim z chicago
    klim z chicago 4 grudnia, 2011, 13:16

    az dwiwne ze nikt, nie podal tego filmu do sadu, albo kina w ktorym jest ono wyswietlane.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*