Elektryczny Chevrolet Volt – samochodem roku

W poniedziałek na wystawie samochodów w Detroit poinformowano o zwycięzcach tegorocznego plebiscytu na najlepszy  samochód roku w Ameryce Północnej.  Zaszczytny tytuł przypadł elektrycznemu Chevroletowi Volt. W kategorii ciężarówek pierwsze miejsce zajął Ford Explorer.

fot. Chevrolet Volt otrzymał tytuł samochodu roku podczas wystawy w Detroit

Co roku w czasie  Detroit Auto Show 50. dziennikarzy z USA i Kanady specjalizujących się w tematyce motoryzacyjnej głosuje na najlepsze auto roku. Wśród finalistów, obok Chevroleta Volt, znalazły się: Nissan Leaf and Hyundai Sonata – w kategorii aut osobowych, zaś Jeep Grand Cherokee i  Dodge Durango w kategorii ciężarowych.

Chevrolet volt już wcześniej był wyróżniany w USA;  magazyny: MotorTrend, Automobile oraz Green Car Journal wybrały Volta Samochodem Roku.

Sercem Volta jest elektryczny układ napędowy Voltec, łączący jazdę z napędem elektrycznym (pochodzącym wyłącznie z akumulatora) oraz wydajny, napędzany paliwem silnik, zapewniający możliwość przejechania ponad 560 km bez konieczności ładowania akumulatora ani napełnienia małego zbiornika paliwa. Volt jest jedynym amerykańskim samochodem elektrycznym produkowanym na masową skalę.

MB (CNN Money)

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*