11/11/11. Dziś w Las Vegas trzykrotnie więcej ślubów

Dzisiejsza data z czterema jedynkami spowodowała oblężenie w urzędzie stanu cywilnego w Las Vegas.  Aż 3 2oo par na akcie małżeństwa chce mieć datę  11/11/11.  Nie jest to wprawdzie rekordowa liczba, ale trzykrotnie wyższa niż w w każdy inny dzień.

W Las Vegas dziś trzykrotnie więcej ślubów

Wiele amerykańskich par uległo magii czterech jedynek i postanowiło o wymianie obrączek właśnie dziś. Tym bardziej,  że na takie złożenie daty trzeba czekać następne sto lat. Diana Alba  z urzędu miejskiego w Las Vegas przyznaje, że rekord nie został pobity, ten bowiem należy do daty 07/07/07; wówczas małżeństwo w Las Vegas zawarły 4 333 pary.  Jednak magia liczb  za każdym razem do Miasta Grzechu ściąga zarówno narzeczonych, jak i miłośników hazardu, którzy wierzą, że w numeryce czeka na nich szczęście. Tak było 10/10/10 i  08/08/08.

I na przeciw tym oczekiwaniom wychodzi propozycja komercyjna. Kasyna, hotele, biura podróży przygotowały specjalne oferty. I tak na przykład znana restauracja przy hotelu Aria w Las Vegas oferuje lunch za jedyne 11 dolarów,  kultowy Hard Rock Hotel proponuje dwudniowy pobyt w ekskluzywnym apartamencie połączony z koncertem Carlosa Santany za 11 111 tys. dolarów.

Jedynka w wielu kulturach uważana za liczbę doskonałą, reprezentuje niewidzialną, ale aktywną siłę twórczą leżącą u podstaw wszystkiego co istnieje. Symbolizuje ona również nasze ego i świadomą aktywność, a także początek przedsięwzięć i ważnych etapów życia. Związana jest ona z naszą indywidualnością i jej przeżywaniem. Może oznaczać zarówno samodzielność jak i samotność w zależności od tego czy przejawia się ona w sposób harmonijny czy nieharmonijny.

Eric Carlson, profesor fizyki z  Forest University uważa, że nie ma nic dziwnego w fascynacji  człowieka powtarzającymi się liczbami, ponieważ ludzki mózg „jest podobny do matrycy maszyny”, jednak zdaniem naukowca w sześciu jedynkach nie ma nic magicznego.

Nie przeszkadza to milionom ludzi na całym świecie dziś o godz. 11:11 zamknięcie oczu i pomyślenie życzenia, które na pewno się spełni. Aha i jeszcze…dziś gramy w lotto. Obstawianych numerów nie musimy podpowiadać.

MB

 

 

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*