Dożywocie za "skradzione życie"

Phillip i Nancy Garrido z Kalifornii uprowadzili 11-letnią Jaycee Dugard i przetrzymywali ją w niewoli przez 18 lat. W czwartek usłyszeli wyrok za porwanie i gwałt, a obecnie 33-letnia Jaycee po raz pierwszy wydała publiczne oświadczenie, które w sądzie przeczytała jej matka.

fot. Jaycee Dugard i jej oprawcy: Phillip i Nancy Garrido

55-letnia Nancy Garrido została skazana na 36 lat pozbawienia wolności, jej 60-letni mąż – na 431 lat. Ze swoim oprawcą Jaycee Dugard miała dwójkę dzieci. Matkę z potomstwem para przetrzymywała pod namiotami i w szopie na podwórku koło swojego domu w Antioch, w stanie Kalifornia.

Małżeństwo przyznało się do zarzucanych im czynów w kwietniu, przez co Jaycee Dygard nie musiała pojawiać się w sądzie. Oboje zrzekli się też prawa do apelacji. Ponadto Nancy Garrido odmówiono spotkania po raz ostatni z mężem i pozostania w budynku sądu kiedy ogłaszany był jego wyrok.

W emocjonalnym oświadczeniu Jaycee czytamy słowa skierowane do Phillipa Garrido: „Zdecydowałam się nie uczestniczyć w rozprawie, gdyż nie mam zamiaru marnować już ani jednej sekundy więcej z mojego życia w twojej obecności. (…) Nienawidziłam każdej chwili z tych 18 lat. Ukradłeś mi życie i życie mojej rodziny”.

Girrado uprowadził 11-letnią Jaycee Lee w 1991 roku, kiedy w drodze do szkoły czekała na autobus. Natomiast sprawa wyszła na jaw w sierpniu 2009 roku, kiedy Girrado zabrał Jaycee i ich dzieci na jeden z kalifornijskich uniwersytetów i wzbudził podejrzenia strażników.

Wówczas pod ostrzał trafiła kalifornijska policja, gdyż okazało się, że Philip Dugard był już wcześniej skazany za gwałt i porwanie i znajdował się w policyjnej kartotece. W ramach zadośćuczynienia kobieta otrzymała 20 mln odszkodowania od stanu Kalifornia, która przyznała się do wielu błędów podczas śledztwa i poszukiwania przestępcy.

Zobacz też:

20 milionów za 18 lat koszmaru

as

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. klim z chicago
  klim z chicago 2 czerwca, 2011, 16:34

  rozumiem tragiedie jaka spotkala te dziewczyne, ale jednego nie rozumiem, dlaczego nie probowala uciec,mieszkala w jakims namiocie, w szopie, byli obok nich jacys sasiedzi, czy nie mogla ich powiadomic, przrciez obydwoje przez caly czas nie siedzieli w domu, musieli chodzic do pracy, na zakupy itd

  Reply this comment
 2. Max
  Max 2 czerwca, 2011, 17:26

  20 milionow za 18 lat koszmaru to i tak malo !!!!!!
  Stan California wykpil sie taka kwota, i nie wazne ze jest kryzys, ze Stan nie ma szmalu. Olali sprawe uprowadzenia dziecka. Nic ich nie tlumaczy.
  pozdrawiam

  Reply this comment
 3. boczek
  boczek 2 czerwca, 2011, 21:29

  To lepsza bajka od Bolka i Lolka. Ten cały seans nie robi sensu.

  Reply this comment
 4. Katarzyna
  Katarzyna 3 czerwca, 2011, 04:58

  No prawda I ciekawe komu wiezyc!!!chorzy ludzie a moze chora ta dziewczyna

  Reply this comment
 5. Kamila
  Kamila 1 czerwca, 2017, 15:33

  Zanim cokolwiek skomentujecie, polecam przeczytać książkę autorstwa Dugard . To w jaki sposób była manipulowana 11letnia dziewczynka nikt sobie nie może wyobrazić . Plus poprawcie błędy w artykule gdyż jest to upokarzające nazywać oprawcę jej nazwiskiem…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*