Do USA emigruje więcej Azjatów niż Latynosów

Ameryka nie jest już atrakcyjna dla Latynosów, co wyraźnie pokazują najnowsze statystyki. To Azjaci są na pierwszym miejscu listy imigrantów, którzy wybierają Stany Zjednoczone z nadzieją na lepsze  życie.

Emigracją, legalną i nielegalną do USA, Latynosi nie są już zainteresowani

Jak podał w swym raporcie znany ośrodek badawczy Pew Research Center, imigranci z krajów azjatyckich, w liczbie 430 tys. stanowili 36 proc. przybyłych do USA w 2010 roku. W tym samym roku przybyło do USA 370 tys. obywateli krajów Ameryki Łacińskiej, co stanowi 31 proc. ogólnej puli nowych przyjazdów.

Jeszcze trzy lata temu było odwrotnie – przyjechało wtedy do USA 540 tys. Latynosów i „tylko” 390 tys. Azjatów.

Imigracja z Ameryki Środkowej i Południowej, w większości z Meksyku, spadła głównie na skutek kryzysu i recesji w USA. Sprawiły one, że przybywający na saksy – przeważnie nielegalnie – biedni Latynosi coraz trudniej znajdują pracę.

Do zmniejszenia imigracji przyczyniło się też surowsze egzekwowanie przez władze amerykańskie praw imigracyjnych. W ostatnich latach – za rządów administracji prezydenta Baracka Obamy – zwiększyła się liczba deportacji „indocumentados” (imigrantów bez prawa pobytu w USA). Zaostrzono też kontrolę południowej granicy kraju.

Polityka taka bardziej wpłynęła na imigrację z Ameryki Łacińskiej, skąd około 45 proc. imigrantów, jak się szacuje, przebywa w USA nielegalnie. Wśród Azjatów w USA tylko 13-15 proc. mieszka i pracuje tam bez odpowiednich dokumentów.

Od imigracji do USA niektórych Latynosów odstraszają też surowe ustawy przeciw nielegalnej imigracji uchwalane w stanach, np. w Arizonie i Alabamie.

W odróżnieniu od imigrantów z krajów latynoskich, którzy znajdują się na ogół w dolnych rejonach hierarchii dochodów i pozycji społecznej, Azjaci radzą sobie w USA doskonale.

Przeciętnie biorąc, są niewiele mniej zamożni niż biali rodowici Amerykanie, a dzieci azjatyckich imigrantów brylują w szkołach i na wyższych uczelniach. To ostatnie dotyczy szczególnie przybyszów z Indii, Korei Południowej i Chin.

in

 

 

 

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. Mariano_Italiano
  Mariano_Italiano 20 czerwca, 2012, 08:57

  to dobrze, meksykanie to wyjatkowo prymitywni ludzie, zdecydowana wiekszosc to tlumoki, powiedzialbym ze nawet dzicy. z pewnoscia nadawaliby sie aby dolaczyc to tutejszych pustakow forumowych…

  Reply this comment
  • Anonymous
   Anonymous 20 czerwca, 2012, 23:57

   Tlumokiem jestes ty mariano i tlumoku przeczytaj sibie debiku to co jest napisane. Zebys debilu tlumoku nie wyjazdzal z tym ze np hindusi a to sa debilu azjaci bo ty jako tlumok to tego nie wiesz ze oni nie tylko pracuja w seven eleven jak to debilu tlumoku popaprancu i pustaku uwazaj wiec i czytaj
   Przeciętnie biorąc, są niewiele mniej zamożni niż biali rodowici Amerykanie, a dzieci azjatyckich imigrantów brylują w szkołach i na wyższych uczelniach. To ostatnie dotyczy szczególnie przybyszów z Indii, Korei Południowej i Chin.
   Tlumok przeczytal. Naucz sie cos tlumoku

   Reply this comment
 2. Brian
  Brian 20 czerwca, 2012, 11:50

  Lepsi Azjaci niż Latynosi.

  Reply this comment
 3. stan
  stan 21 czerwca, 2012, 10:08

  nie cierpię rasizmu. Rasizm to jest coś czy się chyba najbardziej brzydzę.
  Chociaż nie, bardziej od rasizmu nie cierpię kolorowych wszelkich….

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*