Dick Cheney: podejmowaliśmy wyłącznie właściwe decyzje

Pozostający długo w cieniu po zakończeniu urzędowania na stanowisku wiceprezydenta, u boku George W. Busha, Dick Cheney przeprowadził w ostatnich dniach prawdziwą ofensywę medialną. I choć zbliżająca sie 10. rocznica na World Trade Center i Pentagon daje powόd na przedstawienie spojrzenia jakim kierowała się administracja waszyngtońska w swych działaniach podjętych  tuż po 11 września 2001 roku, to trudno nie łączyć częstej obecności byłego wiceprezydenta z promocją jego nowo wydanej książki „In My Time.”

 

fot. Dick Cheney pozostawał w cieniu         George’a W. Busha

Były prezydent nie zamierza przyznawać się do jakichkolwiek błędόw, ktόre administracj Busha mogła popełnić podczas 8 lat rządzenia. Dodaje z pełnym przekonaniem, że nie żałuje absolutnie niczego.

Podczas wywiadu z Wolfem Blitzerem, gospodarzem programu „Situation Room” telewizji CNN, Cheney bronił każdej decyzji, ktόra administracja poprzedniego prezydenta podjęła; od zignorowania sygnałόw we wczesnych miesiącach urzędowania dotyczących planowania atakόw terrorystycznych przez Al-Kaidę, poprzez nieudaną prόbę zabicia Osamy bin Ladena w gόrach Tora Bora krόtko po zamachach, wreszcie inwazjęIraku, mimo braku dowodόw na wspόłpracę Saddama Husajna z Al-Kaidą, po przeforsowanego w ostatnich tygodniach urzędowania ekonomicznego programu stymulacyjnego TARP, na kwotę 1 biliona dolarόw.

– Jestem dumny z polityki, jaką prowadziliśmy – mόwił Cheney. – Nie mam zamiaru bić się w piersi – dodawał były wiceprezydent.

Cheney argumentował, że dane wywiadowcze mocno wskazywały na to, że Saddam Husajn gromadzi zapasy broni nuklearnej; – Świat jest lepszy bez niego – mόwił z pełnym przekonaniem. Podejmowaliśmy wyłącznie właściwe decyzje.

Według niego decyzja o stosowaniu niekonwencjonalnych metod przesłuchań przyczyniła się do schwytania groźnych terrorystόw i choć pogratulował prezydentowi Obamie zabicia Osamy bin Ladena, to zwrόcił uwagę, że nie wolno zapominać o roli poprzedniej administracji. – Wiele pracy zostało wykonanej w latach poprzednich, zebrano informacje wywiadowcze, przeprowadzono operacje sił specjalnych, ktόre zbudowały podstawy schwytania i zabicia bin Laden – mόwił Cheney.

Podczas wywiadu Dick Cheney zaprezentował także maszynkę, za pomocą ktόrej doprowadza puls do jednej z komόr serca. Były wiceprezydent przyznał, że dzięki urządzeniu utrzymuje się przy życiu. Cheney ma za sobą pięć atakόw serca.

Zobacz wideo:

Daniel Bociąga

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. Niezalezny
  Niezalezny 7 września, 2011, 21:00

  Dick Cheney podejmowal wlasciwe decyzje dla Heilburton Co., co wlasnie jest wspolwlascicielem i ktora to kompania wlasnie zarobila bardzo duzo z wojny w Iraku gdzie sprzedawala rozny ekwipunek dla wojska USA.
  http://www.infowars.com
  http://www.wicipolskie.org

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*