Detroit: Pochowano zastrzeloną przez policję 7-latkę

Setki osób wzięły w sobotę udział w ostatnim pożegnaniu siedmioletniej dziewczynki, która zastrzelona została tydzień temu podczas policyjnej akcji w Detroit. Nabożeństwu w Second Ebenezer Church przewodniczył jeden z najbardziej znanych w USA afroamerykańskich pastorów, wielebny Al Sharpton.

fot.AP/ Aiyana Jones została zastrzelona podczas policyjnej akcji

Aiyana Jones zginęła we śnie kiedy na dom, w którym mieszkała, policja przeprowadziła nalot w niedzielę w nocy. Uzbrojeni funkcjonariusze poszukiwali mężczyzny podejrzanego o zabójstwo. Towarzyszyła im ekipa telewizyjnego reality show z programu „The First 48 Hours”. Kamery zarejestrowały przebieg telewizyjne kamery. Nagranie zaprzecza wstępnej wersji wydarzeń przedstawionej przez policję Detroit, która oświadczyła, że dziewczynka została postrzelona podczas awantury w jaką wdała się w środku z policjantem jej matka. Adwokat rodziny poinformował, że na nagraniu wyraźnie widać, że do żadnej awantury nie doszło a policjant wystrzelił na oślep wciąż będąc na zewnątrz.

Rodzina zastrzelonej 7-latki złożyła przeciwko policji pozew sądowy.

Podczas sobotniej uroczystości setki osób wspominało Aiyanę jako radosne i pogodną dziewczynkę, która uwielbiała bawić się ze swoimi braćmi.

Przed otwartą trumną ze zwłokami Aiyany Jones przeszło około 3 tysiące osób.

MNP (AP)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*