Choinka z Karoliny Północnej ozdobi Biały Dom

Do Białego Domu przywieziono w piątek blisko 6-metrową choinkę; odebrała ją Pierwsza Dama, Michelle Obama wraz z córkami Sashą i Malią. Odbiorowi choinki przyglądał się także pies państwa Obamów Bo. Światła na bożonarodzeniowym drzewku zostaną uroczyście zapalone podczas tradycyjnej ceremonii 4 grudnia.

fot. Chuck Kennedy, White House/ Choinka z Karoliny Północnej przyjechała do Waszyngtonu na wozie ciągniętym przez konie

Drzewko, tzw. jodła Frasera, przybyło z farmy Peak Farms z górskich terenów w Karolinie Północnej na wozie ciągniętym przez konie. O wyborze najbardziej reprezentacyjnej choinki w kraju rozstrzyga co roku konkurs. Tegoroczne drzewko pochodzi z farmy prowadzonej przez Rusty’ego i Beau Estes, zwycięzców konkursu, który zakończył się w październiku. Od tego czasu trwało planowanie podróży jodły z Karoliny Pólnocnej do Białego Domu, a dokładnie do Blue Room. Bożonarodzeniowe drzewko zdobi Blue Room nieprzerwanie od 1880 r. W latach sześciesiątych ubiegłego wieku wprowadzono zwyczaj tematycznego zdobienia reprezentacyjnej choinki. W roku ubiegłym jako ornamenty użyto amerykańskich medali i odznak.

Stowarzyszenie producentów drzewek bożonarodzeniowych National Christmas Tree Association dostarcza je do Białego Domu nieprzerwanie od 1966 roku.

Choinka, która stanie w rezydencji wiceprezydenta Joe Bidena, także pochodzi z lasów Karoliny Północnej, stanu, który przoduje w hodowli jodeł.

 

Przed Kapitolem, gdzie mieści się siedziba Kongresu, stanie natomiast świerk z Kolorado, wysokości ponad 20 metrów.

 

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*