Były prezydent baluje na Florydzie

Hiszpańskojęzyczny „Diario las Americas” i „The Miami Herald” z Florydy podczas uroczystego balu otrzymały od byłego prezydenta Polski, Lecha Wałęsy, statuetki za pozytywne pisanie o Polsce.

„Nagroda adresowana jest do mediów i dziennikarzy, którzy kreują pozytywny wizerunek Polski za granicą, szerzą wiedzę o jej historii, dziedzictwie kulturowym i życiu współczesnym. Informacje o Polsce zajmują często marginalne miejsce w mediach zagranicznych. I tylko nieliczne z nich starają się przełamywać negatywny stereotyp o Polsce i Polakach” – poinformowała Weronika Doboszyńska z Instytutu.

Jak podkreśliła Doboszyńska, oba tytuły na przestrzeni wielu lat drukowały artykuły o Polsce, stawiając ją w dobrym świetle. „The Miami Herald” wydrukował np. obszerny artykuł „The Other Victims” traktujący o trzech milionach Polaków, którzy byli ofiarami II wojny światowej.

Nagroda ma być przyznawana raz w roku. Media zagraniczne, które na nią zasługują, są zgłaszane przez osoby współpracujące z Instytutem Lecha Wałęsy oraz ambasady i konsulaty Polski.

Lech Wałęsa, przed wylotem na Florydę, odwiedził Chicago, gdzie udzielił oficjalnego Adamowi Andrzejewskiemu, kadydatowi do fotela gubernatora stanu Illinois.

AG (Dziennik, inf.wł)

 

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*