Bilans Irene: 42 ofiary śmiertelne, miliardy strat

Liczba śmiertelnych ofiar huragany Irene wzrosła już do 42 – informuje stacja MSNBC. Najwięcej ludzi – 9 osób -żywioł zabił w stanie Nowy Jork. Lokalne władze obawiają się, że wraz z usuwaniem skutków huraganu i potężnej powodzi, mogą pojawić się informacje o kolejnych ofiarach.

fot. U.S Coast Guard – Flikr.com

Liczba ofiar śmiertelnych według w poszczególnych stanach: Connecticut (2), Delaware (2), Floryda (1), Maryland (2), Massachusetts (1), New Hampshire (1), New Jersey (6), Nowy Jork (9), Północna Karolina (6), Pennsylwania (5), Vermont (3), Wirginia (3).

Huragan Irene, który w miniony weekend przeszedł przez Wschodnie Wybrzeże USA wyrządził także poważne straty materialne. Szacuje się że wyniosą one nawet 7 miliardów dolarów.

Uszkodzonych zostało setki domów, tysiące zabudowań znalazły się pod wodą, która podmyła także wiele dróg i mostów. Silny wiatr połamał setki drzew. Bez prądu było w sumie 4,5 miliona domostw.

Huragan oszczędził Nowy Jork, gdzie władze obawiały się katastrofalnych skutków żywiołu i zdecydowały o przymusowej ewakuacji.

Zobacz: Po huraganie Irene życie wraca do normy

mp

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. Andre
  Andre 30 sierpnia, 2011, 23:09

  Wśród tych 42 jest kilka osób, które zmarły na atak serca po wysłuchaniu komunikatów o huraganie. Pierwszą z ofiar huraganu był starszy mężczyzna który dostał ataku serca, gdy zamykał okna przed nadejściem wiatru.

  Reply this comment
 2. yur
  yur 31 sierpnia, 2011, 00:43

  Podaj źródło informacji.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*