Barack Obama będzie publikował na Twitterze

Wszyscy politycy, którzy poważnie rozważają swój start w wyborach prezydenckich w 2012 roku rozpoczęli już intensywne przygotowania do swoich kampanii. Nie inaczej jest w przypadku prezydenta Obamy, który również poczynił pewne kroki, które mają pomóc mu w reelekcji. O nowym sposobie komunikacji ze swoimi fanami poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej barackobama.com.

Barack Obama posiada swoje konto na Twitterze już od dawna, jednak za publikacje pojawiające się na jego profilu odpowiada sztab ludzi i zazwyczaj nie są one spersonalizowane. Ten stan rzeczy już niedługo ulegnie zmianie. Sztab wyborczy Baracka Obamy zapowiada, że prezydent będzie publikował bardziej osobiste wiadomości.

W świetle zbliżającej się kampanii prezydenckiej, takie strony jak Twitter czy Facebook mogą okazać się nieocenionym źródłem promocji. Konto Obamy na Twitterze śledzi obecnie 8 687 981 ludzi z całego świata (niewiele mniej niż jednej z rekordzistek w tej kategorii, jaką niewątpliwie pozostaje Lady Gaga). Jak dotąd, na profilu prezydenta USA znalazło się 1374 publikacji.

Wszystkie wiadomości, które Barack Obama opublikuje osobiście będą podpisane jego inicjałami – BO. Jak dotąd za wszystkie wiadomości odpowiedzialny był sztab Białego Domu, a prezydent publicznie żartował, że nigdy nie używał Twittera, mimo iż posiada tam swój profil.

Obserwatorzy twierdzą, że decyzja o personalizacji Twittera Baracka Obamy może się okazać strzałem w dziesiątkę. Konta na Twitterze są dużo bardziej popularne niż jeszcze cztery lata temu. Wiele gwiazd używa je do osobistej promocji oraz wypowiadania się na temat kontrowersyjnych projektów ustaw.

AS

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*