AT&T podnosi opłatę za zerwanie kontraktu

fot.AP/ AT&T zwiększy od 1.czerwca opłaty za zerwanie kontraktu

Klienci AT&T za zerwanie kontraktu muszą się wkrótce liczyć z wyższą karą pieniężną . Od 1-go czerwca jedna z bardziej znanych w Stanach Zjednoczonych kompanii telekomunikacyjnych podnosi opłaty dla właścicieli tak zwanych telefonów nowej generacji (smartphones) oraz iPhon.

Osoby,  które zrezygnują przed terminem z usług AT&T będą musiały zapłacić 325 dolarów kary, a nie jak dotąd 175.  Wzrosną też opłaty za zerwanie kontraktu dla użytkowników zwykłych telefonów, którzy z własnej kieszeni wyłożą 150 dolarów (obecnie obowiązuje jeszcze 25 dolarów).

Kara za przedterminowe zerwanie kontraktu może być jednak niższa o 10 dolarów za każdy następny miesiąc wywiązywania się z umowy dla właścicieli smartphonów , a o 4 dolary – przy zwykłych telefonach.

Operator zastrzega, że zmiany dotyczą tylko nowych oraz odnawianych kontraktów.

W uzasadnieniu swojej decyzji AT&T podało, że koszty manipulacyjne firmy są znacznie wyższe i kwoty uiszczane przez klientów nie są w stanie ich pokryć. Cena dla klientów za ostatni model iPhone wynosiła 199 dolarów, podczas gdy kompania musiała zapłacić znacznie więcej producentowi czyli firmie Apple. Operator tracił też na każdym zerwanym kontrakcie.  Warto dodać, że najnowszy model iPhone powinien pojawić się już w przyszłym miesiącu.

Podwyżkę opłat za zerwanie dwuletniego kontraktu wprowadziło nie tylko AT&T, ale również Verizon Wireless (od listopada ze 175 do 350 dolarów). Federalna Komisja Komunikacji (Federal Communications Commission) zwróciła się już z prośbą do operatora telefonii komórkowej, Verizon Wireless o wyjaśnienie przyczyn podwyżki.

Zmian jak na razie nie wprowadził T-Mobile i Sprint Nextel , którzy w dalszym ciągu za przedterminowe unieważnienie kontraktu pobierają 200 dolarów.

BK (AP)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*