Armia USA kończy pomoc na Haiti

Pentagon poinformował we wtorek, że armia amerykańska, po niemal pięciu miesiącach od tragicznego trzęsienia ziemi, zakończy akcję niesienia pomocy mieszkańcom Haiti – podał portal Yahoo News powołując się na agencję Reutera.

fot.AP/ Amerykańska armia kończy pomoc na Haiti

Od 12 stycznia, gdy wyspę nawiedziło trzęsienie ziemi oddziały armii amerykańskiej, którym przewodziła 82 Dywizja Powietrzno-Desantowa, rozlokowane były na Haiti w ramach międzynarodowej akcji pomocowej.

Żołnierze byli odpowiedzialni za dystrybucję żywności i utrzymanie spokoju w zdewastowanych regionach wyspy, na której katastrofalne wstrząsy pochłonęły ponad 300 tys. ofiar.

W ostatnich miesiącach Pentagon wycofywał stopniowo swoje oddziały z Haiti.

Na wyspie pozostanie jednak do września 500-osobowy kontyngent amerykańskiej Gwardii Narodowej, który będzie uczestniczył w akcjach humanitarnych prowadzonych w prowincjonalnych regionach kraju.

Pracownicy organizacji humanitarnych alarmują, że ponad 1,5 mln mieszkańców Haiti mieszka wciąż w zatłoczonych obozach namiotowych wokół zniszczonej stolicy kraju, Port-au-Prince, a ich sytuacja może się dramatycznie pogorszyć z nadejściem sezonu huraganów na Atlantyku, który rozpoczął się we wtorek.

(Reuters,PAP)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*