Arizona. Sabotaż imigracyjny hakerów

Ofiarą hakerów  o nazwie LulzSec padła policja z  Arizony.  Przestępstwo internetowe doprowadziło do wycieku ponad 700 poufnych dokumentów należących do stróżów prawa. Organizacja chce w ten sposób utrudnić egzekwowanie w Arizonie antyimigracyjnej ustawy SB1070. Co więcej, zapowiada kolejne wycieki…

fot. W proteście przeciwko ustawie antyimigracyjnej hakerzy wykradli dane organów ścigania w Arizonie

Hakerzy wykradli i opublikowali w internecie poufne dane pracowników departamentu bezpieczeństwa publicznego stanu Arizona (Arizona Department of Public Safety, AZDPS), w tym e-maile, notatki, podręczniki szkoleniowe, a także biuletyny pracy wywiadowczej zawierające szczegóły współpracy z policyjnymi informatorami.

Rzecznik AZDPS Steve Harrison powiedział agencji Reutera, że policja zajęła się sprawą i wprowadzane są dodatkowe zabezpieczenia.

O zamieszczeniu w sieci 400 MB danych na stronie Pirate Bay, organizacja Lulzsec poinformowała przez portal społecznościowy Twitter i oświadczenie wydane na stronie internetowej.

Członkowie LulzSec oświadczyli, że wybrali za cel funkcjonariuszy w Arizonie z powodu kontrowersyjnego prawa ścigającego nielegalnych imigrantów. Twierdzą, że policja egzekwuje ustawę antyimigracyjna znaną pod nazwą SB1070, a dokładnie jej część, która stanowi o zobowiązaniu imigrantów do noszenia cały czas przy sobie dokumentów poświadczających legalność pobytu w USA i co za tym idzie, sprawdzaniu tych dokumentów przez stróżów prawa za każdym razem,gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że dana osoba może przebywać na terytorium Stanów Zjednoczonych nielegalnie.

W pakiecie plików udostępnionych przez hakerów znajdują się także inne informacje związane z bezpieczeństwem USA, np. wzmianki o potencjalnym wykorzystaniu promów do ataków terrorystycznych, listy podejrzanych incydentów czy raporty o wykorzystywaniu do ucieczki zwiadowców na koniach przez kartele narkotykowe.

Kradzież danych organizacja Lulzsec przeprowadziła w ramach akcji o nazwie „Antisec” mającej na celu zdobywane poufnych informacji rządowych, wojskowych czy policyjnych.

Hakerzy zapowiadają, że wycieki będą miały miejsce co tydzień. Dotychczas skutecznie przeprowadzano ataki m. in. na stronę amerykański Senat i CIA.

Zobacz też:

Hakerzy zablokowali strony internetowe CIA

Hakerzy wykradli dane 200 tys. klientów CitiGroup

Hakerzy zaatakowali koncern Sony?

Google: chińscy hakerzy włamali się do Gmail

as

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*