Arizona: Pogranicznika zabili członkowie gangu

Sekretarz Bezpieczeństwa Narodowego Janet Napolitano potwierdziła w sobotę gazecie The Arizona Republic, że fukcjonariusz Straży Granicznej,  Brian Terry zginął w wymianie ognia z członkami przygranicznego gangu zajmującego się wyłudzeniami.

fot.AP/ Oficer Brian Terry został zastrzelony w miniony wtorek

Do zabójstwa funkcjonariusza doszło we wtorek późnym wieczorem, kiedy trzech oficerów U.S. Border Patrol zaczaiło się na gangsterów w terenie, który znany jest jako trasa przerzutu nielegalnych imigrantów. Straż Graniczna podejrzewała, ze mężczyźni zamierzali napaść na imigrantów. Podczas próby zatrzymania przestępców padły strzały. Śmiertelnie ranny został 40-letni Brian Terry.

Janet Napolitano poinformowała o zatrzymaniu czterech mężczyzn, w tym jednego rannego. Piąty członek gangu wciąż przebywa na wolności. Była gubernator Arizony i stanowa prokurator generalna odmówiła podania szczegółów dotyczących narodowości aresztowanych, podkreślła jednak, że na przestrzeni ostatnich 5-6 lat znacznie poprawiła się skuteczność operacyjną na granicy pomiędzy Arizoną a Meksykiem. „Od czasu, kiedy pracowałam tu jako prokurator generalna jest to zupełnie inne miejsce, a ten teren przygraniczny znam bardzo dobrze” – mówiła pani Napolitano.

40-letni Brian Terry zostanie pochowany w najbliższą środę  w Detroit w stanie Michigan, skąd pochodził. W straży granicznej pracował od 2007 roku. Wcześniej służył w piechocie morskiej oraz w policji.

Jak poddała w sobotę telewizja Fox News podczas transportu ciała zabitego funcjonariusza na lotnisko w Tucson, skąd odleciało do Detroit, jadący w policyjnej eskorcie policjanci byli uczestnikami wypadku. Czterech z nich odniosło obrażenia. Przyczyny zdarzenia są przedmiotem trwającego śledztwa.

Zobacz także:
Pościg za zabójcą funkcjonariusza Straży Granicznej

MB,MNP (NYDaily News.com)
Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia
Tags: Arizona, gang, patrol

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*