Arizona legalizuje marihuanę

Chorzy na raka i AIDS z Arizony będą mogli kupować marihuanę do celów medycznych. Wyborcy z tego stanu w ostatnich wyborach opowiedzieli się za takim przywilejem chorych.

fot. Arizona zaaprobowała medyczną dostępność marihuany

Komisja wyborcza nie śpieszyła się z ogłoszeniem tej informacji, ponieważ trwało sprawdzanie wyników.  Różnica wyniosła 50.1 proc. do 49.8. Ostatecznie o tym, że marihuana będzie dostępna w Arizonie zadecydowało 4 300 głosów. W praktyce oznacza to, że osoby zakwalifikowane przez lekarzy do medycznego przyjmowania marihuany będą mogły otrzymywać ją w klinikach, natomiast jeśli ich miejsce zamieszkania przekracza dystans 25 mil (40 km ) od ośrodka medyczne wydającego narkotyk, wówczas otrzymają pozwolenie na hodowanie marihuany w domu.

Od 1996 roku 14 stanów i Dystrykt Kolumbii przegłosowało podobne prawo.

„Prawo w Arizonie odzwierciedla opinię publiczną, że poważnie chorzy ludzie nie mogą być traktowani jak  przestępcy; że marihuana może przynieść im ulgę, a lekarze powinni mieć prawo jej rekomendowania, jeśli są przekonani, że złagodzi ona cierpienie u najbardziej chorych” – napisał w oświadczeniu po ogłoszeniu wyników Rob Kampia, dyrektor wykonawczy Marijuana Policy Project.

Natomiast podczas ostatnich wyborów projekt ustawy legalizującej „rekreacyjne spożycie” marihuany przez osoby powyżej 21. roku życia został odrzucony przez glosujących w Kalifornii. Zgodnie z projektem, dorośli mieszkańcy tego stanu jako pierwszego amerykańskiego stanu mogliby posiadać do 1 uncji (28,35 g) marihuany, spożywać ją w miejscach niepublicznych pod warunkiem, że nie odbywałoby się to w obecności dzieci, i uprawiać na powierzchni do 2,32 m kw.

MB (CNN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Comments

  1. igor
    igor 14 listopada, 2010, 20:44

    no prosze to udu*** (edyt.red) tych co zarabiaja na tym swinstwie

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*