Aresztowania w związku z zamachem na Times Square

Trzy osoby zostały aresztowane przez FBI podczas porannych nalotów na kilka domów i stację benzynową na terenie stanów Massachusetts, Nowy Jork i New Jersey. Obława miała związek ze śledztwem w sprawie próby zamachu na Times Square.

fot.AP/ Agenci FBI podczas przeszukania podejrzanych domów w New Jersey

Stacja CNN podaje, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa, że operacja wymierzona była w kurierów pośredniczących w przekazywaniu na teren USA pieniędzy zza granicy. Dwie osoby zatrzymano na terenie stanu Massachusetts; jednego aresztowania dokonano w Maine. W oficjalnym oświadczeniu organów ścigania napisano, że zatrzymań dokonano w oparciu o naruszenie przepisów imigracyjnych.

Wiadomo, że dwaj aresztowani to Pakistańczycy, którzy pośredniczyli w przekazywaniu pieniędzy podejrzanemu o przygotowanie zamachu na Time Square, Faisalowi Shahzadowi. Śledczy póbują ustalić czy byli oni świadomymi wspólnikami, czy też nie zdawali sobie sprawy na co przeznaczone są pieniądze.

Rzeczniczka FBI Gail Marcinkiewicz powiedziała, że poranna akcja była przeprowadzona w związku dotychczasowymi ustaleniami śledztwa w tej sprawie. Zastrzegła, że nie było bezpośredniego zagrożenia dla ludzi ani odrębnego spisku przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Informacje te potwierdził prokurator generalny USA Eric Holder.

MNP (CNN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*