Dwaj amerykańscy wojskowi zastrzeleni na lotnisku w Niemczech

W strzelaninie na lotnisku we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, zginęło dwóch amerykańskich wojskowych – pilot i kierowca zaatakowanego autobusu. Podejrzanym jest 21-letni mężczyzna z Kosowa, który zaczął strzelać w autobusie przewożącym członków armii – poinformowali w środę przedstawicie sił amerykańskich w Europie.

Według niemieckiej policji, zgięły dwie osoby, w tym jeden z żołnierzy, a dwie inne zostały ciężko ranne. Drugą ofiarą śmiertelną jest kierowca autobusu.

Strzelanina miała miejsce przy terminalu 2 lotniska we Frankfurcie, około godziny 15.20 czasu lokalnego.

W pobliżu tej niemieckiej metropolii znajduje się kilka baz armii amerykańskiej, a żołnierze regularnie korzystają z lotniska, które jest największym w kraju  tranzytowym portem lotniczym pomiędzy Niemcami a Stanami Zjednoczonymi.

21-letni sprawca został zatrzymany, jednak motywy jego działania nie są znane. Nie wyklucza się jednak przyczyn politycznych lub możliwości ataku terrorystycznego.

Prezydent USA Barack Obama nazwał dzisiejsze zabójstwo „skandalicznym aktem” i zapowiedział, że Stany Zjednoczone nie będą szczędzić wysiłków, by sprawcy stanęli przed sądem.

„Jestem zasmucony i oburzony tym atakiem” – powiedział Obama o strzelaninie.  „Chcę, żeby wszyscy mieli świadomość, że nie będziemy szczędzić wysiłków, by się dowiedzieć, w jaki sposób doszło do tego skandalicznego aktu” – oświadczył Obama.

Dodał, że jest to „brutalne przypomnienie nadzwyczajnych poświęceń” ze strony żołnierzy amerykańskich na świecie.
PT, PAP

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*