Amerykański prezydent Człowiekiem Roku tygodnika "Time"

Prezydent USA został wybrany Człowiekiem Roku tygodnika „Time”. Barack Obama został uznany za symbol przemian zachodzących w Stanach Zjednoczonych.

fot.Pete Souza, White House/ Barack Obama po raz drugi został wybrany Człowiekiem Roku magazynu "Time"

Tygodnik co roku wyróżnia osobę, grupę osób lub rzecz, które miały w danym roku największy wpływ na wydarzenia na świecie.

Magazyn „Time” już po raz drugi przyznał Obamie tytuł Człowieka Roku – pierwszy raz miało to miejsce w 2008 roku. W ubiegłym roku tytuł Człowieka Roku przypadł zbiorowo „protestującym” w uznaniu społecznych ruchów na całym świecie.

Pozostali tegoroczni finaliści to: prezydent Egiptu Mohamed Mursi, dyrektor firmy Apple Tim Cook i Fabiola Gianotti, włoska badaczka zajmująca się fizyką cząstek elementarnych a także palestyńska nastolatka Malala Yousufzai, którą próbowano zabić za to, że promowała edukację dziewcząt.

Uzasadniają tegoroczny wybór redaktor naczelny „Time’a” Rick Stengel powiedział m.in.: „Jesteśmy w centrum historycznych, kulturowych i demograficznych przemian i Obama jest zarówno symbolem, jak i w pewnym sensie architektem tej nowej Ameryki. (…) Uzyskał reelekcję pomimo wyższego bezrobocia niż to, z którym zmagali się inni w ciągu 70 lat”.

/

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. TLu
  TLu 19 grudnia, 2012, 13:45

  Wyrocznia Time przemówiła! W 1938 Adolf Hitler, w 1939 i 1942 Józef Stalin, w 1957 Nikita Chruszczow, a teraz pokojowy noblista!

  Reply this comment
  • kicia
   kicia 19 grudnia, 2012, 14:02

   jest wiec w doborowyn ‚towarzystwie’… 🙂

   Reply this comment
  • zator
   zator 22 stycznia, 2013, 12:14

   George Bush został dwukrotne wybrany „Człowiekiem Roku” tygodnika „Time”. Pierwszy raz w roku 2000, a drugi w 2004. Jego ojciec – prezydent George H. W. Bush został wybrany raz – w 1990 roku.

   Reply this comment
 2. Popak
  Popak 19 grudnia, 2012, 14:12

  W 1994 Jan Paweł II…

  Reply this comment
 3. Buba
  Buba 19 grudnia, 2012, 18:21

  Czy za tym kolem pelnym wiszacych torturowanych ludzi stoi owczesny papiez?
  http://www.scrapbookpages.com/DachauMemorial/TimeCover1938.jpg

  Reply this comment
 4. Rysiu
  Rysiu 19 grudnia, 2012, 18:25

  LOL.
  Babcia kicia ktorys juz raz z kolei zostala zlapana na hipokryzji 🙂

  Reply this comment
 5. Optymista
  Optymista 19 grudnia, 2012, 20:33

  Forumowi „eksperci” z Pe-Ge-rowa wiedzą lepiej kto zasługuje na wyróżnienie, napewno są bardziej wiarygodni niż jakiś tam Time czytany przez miliony. Tysiące pochlebnych opini świata nauki dla pegeeru nic nie znaczy, zaczynam wierzyć w koniec świata 21-go G., nasi naprawdę uratują ziemię naukowcy nic nie wiedzą, my wiemy lepiej?!?!. Dopuścic oszołomów do władzy to i planeta im koło ziemi przeleci i bieguny poprzestawia, może i było by dobrze, niektórym M-F mózg odwrócić na odpowiednią pozycję. Brawo Obama takich Prezydentów nam potrzeba, którzy troszczą się o wszystkich równo, a nie tylko o garstkę bogaczy.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*