8 Amerykanów zginęło w Egipcie

Ośmioro amerykańskich turystów poniosło śmierć a 19 odniosło rany w wypadku autokaru wycieczkowego w mieście Aswan, w Egipcie. Wśród ofiar śmiertelnych jest sześć kobiet i dwóch mężczyzn. Ranni wojskowymi helikopterami transportowani są do Kairu. 

Ambasada USA w Kairze wystosowała oświadczenie, w którym pisze, że jest „głęboko zasmucona” doniesieniami i wypadku. Amerykańscy dyplomaci w Egipcie poinformowali, że ranni są transportowani do szpitali w stolicy. Trwają czynności mające na celu zidentyfikowanie ofiar i powiadomienie ich rodzin.Do wypadku doszło w niedzielę o świcie, krótko po tym jak trzy autokary wiozące grupę 116 amerykańskich turystów, wyjechały z miasta Aswan do Abu Simbel, gdzie Amerykanie mieli zwiedzać zabytkowe świątynie. Jeden z pojazdów, z 37 osobami na pokładzie, uderzył w zaparkowana przy drodze ciężarówkę z piaskiem. Prawa strona autokaru została poważnie uszkodzona. Osiem osób zmarło w wyniku poważnych obrażeń. 19 Amerykanów trafiło do szpitali. Rany odnieśli także egipski kierowca i przewodnik grupy.

Osoby, których bliscy przebywają w tym czasie w Egipcie mogą skontaktować się z pracownikami ambasady USA pod numerem telefonu: 011 202 2797 3300.

MNP (CNN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*