35 lat dla nielegalnego za gwałt na 4-latce

Sędzia okręgowy stanu Wirginia, Burke F. McCahill, skazał 23-letniego nielegalnego imigranta z Salwadoru, Carlosa Mauricio Ruano, na 35 lat więzienia za gwałt na 4-letniej dziewczynce.

fot. Carlos M. Ruano

„To niepojęte jak poważne jest to przestępstwo,” powiedział sędzia McCahill podczas rozprawy.  „Dziewczynka doznała niewyobrażalnych szkód. Żadne dziecko nie powinno być ofiarą takiej zbrodn,” dodał.

35-letni wyrok znacznie przekracza wytyczne stanowego wymiaru sprawiedliwości, które przewidują maksymalnie 17 lat i 7 miesięcy za tego rodzaju zbrodnię. Adwokat James Plowman zaznaczył jednak, że nie są to instrukcje prawnie wiążące. Według prawa stanowego Wirginii, sąd może uzasadnić odstąpienie od standardowego postępowania w sprawie.

„Takie przypadki są najbardziej poważnymi przestępstwami i zasługują na najsurowszą karę,” podkreślał sędzia w oświadczeniu.  „Większości spraw nie może ropatrywać powołując się na średnie statystyczne, gdyż one tylko usuwają ludzki element, który jest przecież integralny dla każdego przypadku.”

Według Plowmana, Ruano przekroczył nielegalnie granicę w 2008 roku. Mieszkał w Kalifornii, jednak stracił tam mieszkanie, dlatego przeprowadził się do swojej rodziny w Leesburgu.

Skazany będzie musiał odbyć całość kary przez rozpoczęciem procedury deportacyjnej.

KK (Leesburg Today)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Comments

  1. hannah
    hannah 2 września, 2010, 12:48

    prawo jest prawem i …kara powinna byc resocjalizujaca… gdy czytam o ferowanych bez miary, czasami wyrokach to zawsze prychodzi mi na mysl postac prokuratora z „Hrabiego Monte Christo”… ze niektorzy pewnikiem swoje poczucie winny dopisuja do odsiedzenia innym…, ale pewnie, jak wszedzie sa wyjatki, nie znam sprawy

    Reply this comment
  2. krolik
    krolik 2 września, 2010, 13:13

    Czy ten mlody nielegalny znal przynajmniej amerykanskie prawo….czy moze wyrosl w kulturze podobnej mej mlodosci…
    czterdziesci lat temu kawalerka wioskowa ustawiala prowizoryczne zaslony w szczerym polu, trzymajac je w rekach by w tym oslonietym miejscu ogladac zmuszona mala dziewczynke do wspolzycia z rownolatkiem berbeciem.. chlopak zostawal bohaterem, mogl zapalic fajka bo czyn godny doroslych, a dziewczynka byla napietnowana takze przez rodzicow, jeszcze pietnascie lat temu byla taka praktyka w polskiej wiosce, ale matka machnela reka, bo kto za bachora bedzie sie z wsia klocil……

    Reply this comment
  3. kicia
    kicia 2 września, 2010, 13:45

    powiesic za przyrodzenie, niech ptaki rozdziobia to scierwo, a dostal tylko 35 lat – bedzie mial mieszkanie, – wikt i opierunek za darmo, ale czesto slyszy sie, ze w takich „osrodkach odosobnienia” wspollokatorzy
    osadzaja takich wg wlasnych parametrow…

    Reply this comment
  4. Lucky
    Lucky 2 września, 2010, 15:54

    To zwykły szmaciaż i myśle że więzniowie w pierdlu zrobią coś porzytecznego z tym FRAJEREM !!!!!!!!!!!Przepraszam poniosło mnie troszke sam mam Córe.Hllo kicia co racja to racja.Pozdro.

    Reply this comment
  5. Cobi
    Cobi 2 września, 2010, 17:27

    Szkoda, że w Polsce nie stosuje się podobnego prawa 🙁

    Reply this comment
  6. hannah
    hannah 2 września, 2010, 19:46

    Cobi.. w Polsce religia w szkolach, rozbudza poczucie przebaczenia,…

    Reply this comment
  7. kicia
    kicia 2 września, 2010, 19:58

    Kroliku, ten zboczeniec chyba nie znal tut.prawa, w USA byl tylko 2 lata, ale to zadne usprawiedliwienie, mysle, ze w „Kiblu” zrobia z nim porzadek. Lucky, dzieki za pozdrowienia.

    Reply this comment
  8. Janet
    Janet 3 września, 2010, 08:54

    krolik napisał(-a):
    Czy ten mlody nielegalny znal przynajmniej amerykanskie prawo….czy moze wyrosl w kulturze podobnej mej mlodosci…
    czterdziesci lat temu kawalerka wioskowa ustawiala prowizoryczne zaslony w szczerym polu, trzymajac je w rekach by w tym oslonietym miejscu ogladac zmuszona mala dziewczynke do wspolzycia z rownolatkiem berbeciem.. chlopak zostawal bohaterem, mogl zapalic fajka bo czyn godny doroslych, a dziewczynka byla napietnowana takze przez rodzicow, jeszcze pietnascie lat temu byla taka praktyka w polskiej wiosce, ale matka machnela reka, bo kto za bachora bedzie sie z wsia klocil……

    Nie wierze.Nikt nie zareagowal,nie wezwal juz milicji/15lat temu/
    To jacys barbarzyncy w tej twojej wsi zyja,to nie ma nic wspolnego ze znajomoscia prawa,zykla przyzwoitosc ,ktora sie z mlekiem matki dostaje

    Reply this comment
  9. ewa
    ewa 3 września, 2010, 19:25

    Mnie bardzo dziwi ze POLSKA mlodziez nie potrafi pisac komentarzy na temat, Ciagle poruszaja religie w szkolach . DLACZEGO?? TEN CZLOWIEK NIE UCZYL SIE RELIGI , WIEC ZGWALCIL DZIECKO. PRZECIWNICY RELIGI , PRZEWAZNIE BANDYCI, ZLODZIEJE , GWALCICIELE I OSZUSCI. Nikt cie nie zmusza jezeli jestes przeciwko ale pisz na temat. WYCHODZISZ NA DURNIA ALBO NIE CZYTASZ O CO CHODZI w temacie ALBO JESTES CHORY(A) na tle religi. TO TWOJA SPRAWA , MECZ SIE Z TYM TY!

    Reply this comment
  10. kicia
    kicia 3 września, 2010, 20:02

    Ewa, cos jestes za bardzo agresywna, skad wiesz, ze nie uczyl sie religii? A Ekwador przeciez jest chrzescijanski. Ale tu nie o to chodzi ! Nawet ateista wie, ze 4-o letnia dziewczynka, to jeszcze dziecko, przeciez ten zboczeniec nie wyszedl z buszu!Pozdrawiam. Calm down.

    Reply this comment
  11. HITLER
    HITLER 3 września, 2010, 20:06

    Jak trzeba byc jeb….ym na tle religii, aby napisac : ze ktos zgwalcil bo nie chodzil na religie ? Kto powinien uczyc religii tych ksiezy co maja kochanki, molestuja lub po prostu sa pedalami ?

    Reply this comment
  12. hannah
    hannah 3 września, 2010, 20:26

    Ewa.. temat molestowania przez osoby uczace religii w Ameryce nikogo nie meczy…to sa fakty, o ktorych wspominal nawet papiez… nikt z emocji, nie pisze wielkimi wolami…

    Reply this comment
  13. Hanna Wodzynska
    Hanna Wodzynska 3 września, 2010, 20:27

    Czy Wy rozumiecie ta Ewe?Bo chyba z nia cos nie tak?

    Reply this comment
  14. krolik
    krolik 3 września, 2010, 20:38

    Janet…ogladalas zapewne film..”Szczesliwego Nowego Jorku”…:), zastanow sie, ..czy bohaterzy tego filmu wychowali sie w amerykanskim swiecie, czy tez przeflancowali swoja kulture na Greenpoint…

    Reply this comment
  15. Hanna Wodzynska
    Hanna Wodzynska 3 września, 2010, 20:55

    Krolik po Twoim komentarzu bylam chora, nie moglam dojsc do siebie.trudno mi uwierzyc ze w Polsce moglo sie cos takiego dziac.Urodzilam sie w 1950r,wprawdzie w Warszawie ale nie slyszalam o czyms podobnym?Skoro to piszesz ,to wiedziales o tym? .Czy powiadomiles kogos ?Czy tez brales w tym udzial.?Bo to niewiarygodne wprost ,horror jakis.Poprostu szok.

    Reply this comment
  16. Hanna Wodzynska
    Hanna Wodzynska 3 września, 2010, 21:06

    Haniu nikt z emocji nie pisze duzymi,ale prostacy tak…………

    Reply this comment
  17. Hanna Wodzynska
    Hanna Wodzynska 3 września, 2010, 21:07

    pisza (poprawka)

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*