Radny Ariel Reboyras zabiega o poparcie polonijnych wyborców

Radny Ariel Reboyras zabiega o poparcie polonijnych wyborców

Najbardziej polski ze wszystkich latynoskich radnych, Ariel Reboyras, spotkał się z przedstawicielami Kongresu Polonii Amerykańskiej, Związku Narodowego Polskiego i naszej gazety. Ubiegający się o reelekcję radny zabiega o poparcie polonijnych wyborców.

Ariel Reboyras, radny 30. okręgu miejskiego – obejmującego m.in. Jackowo na północnym zachodzie miasta, gdzie wciąż mieszka spora liczba Polaków – złożył wizytę w chicagowskiej siedzibie Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance) 20 grudnia.

Radny Reboyras, który podczas polskich świąt narodowych wita Polaków w ich ojczystym języku i który zatrudnia w swoim biurze polskojęzyczny personel,  zmierzy się w lutowych wyborach ze startującą po raz pierwszy Jessicą Gutierrez, córką ustępującego z urzędu kongresmana Luisa Gutierreza.

Rozmawiając z nami, długoletni radny  wyraził nadzieję, że wyborcy docenią jego doświadczenie, wiedzę i osiągnięcia. Jak podkreślił, nie interesują go polityczne rozgrywki i intrygi, lecz praca dla 30. okręgu, jego mieszkańców i miasta.  – Nie jestem politykiem. Jestem w służbie publicznej. I pracuję z oddaniem na pełen etat w moim okręgu. Nie mam żadnych dodatkowych zajęć. – zaznaczył.

Wśród osiągnięć swojej ostatniej kadencji wymienił m.in. zwiększenie liczby policjantów patrolujących ulice, wzmocnienie bezpieczeństwa, budowę nowej szkoły podstawowej i rozwój ekonomiczny dzielnicy.

Gospodarzem spotkania był prezes ZNP i KPA Frank Spula, wydawca ,,Dziennika Związkowego”. Udział też wzięli sekretarz krajowa ZNP Alicja Kuklińska, skarbnik ZNP i dyrektor KPA Steve Tokarski, menedżer naszej gazety Łukasz Dudka i jej  redaktor naczelna, niżej podpisana.

Radny Reboyras przekazał serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne dla Czytelników naszej gazety.

Alicja Otap

a.otap@związkowy.com

Na zdjęciu: Radny Ariel Reboyras z 30. okręgu miejskiego podczas wizyty w naszej gazecie

Zdjęcie: Łukasz Dudka

Categories: Chicago, wybory 2019

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*