Kandydaci w wyborach do władz Chicago spotkali się z Polonią

Kandydaci w wyborach do władz Chicago spotkali się z Polonią

 

Kandydaci do na burmistrza i radnych Chicago spotkali się z przedstawicielami Polonii, by przedstawić swoje programy wyborcze, odpowiedzieć na pytania zebranych i poprosić o poparcie i głosy.

W piątek, 15 lutego w chicagowskiej siedzibie Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance) wizytę złożył Bill Daley, kandydat na burmistrza (patrz wywiad: s. 3). W czwartek, 21 lutego z Polonią spotkały się  zabiegające o urząd – Susana Mendoza (patrz wywiad: s. 3) i Amara Enyia (patrz: s. 4), którą przedstawiła zebranym Dorothy Brown, sekretarz sądu okręgowego powiatu Cook.
Tego samego dnia z Polonią spotkali się też zabiegający o reelekcję radny 41. okręgu miejskiego Anthony Napolitano i kandydat na radnego 13. okręgu  David Krupa, polskiego pochodzenia; 19-letniego studenta uniwersytetu, z listy wyborczej bez powodzenia próbował usunąć długoletni radny Marty Quinn przy wsparciu szefa Partii Demokratycznej, Mike’a Madigana.
Wszystkie spotkania z kandydatami prowadził prezes Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula, zarazem wydawca ,,Dziennika Związkowego”.
W spotkaniach brali też udział: sekretarz ZNP Alicja Kuklińska, skarbnik ZNP Steve Tokarski, Mark Dobrzycki z Centrum Informacyjnego ZNP, przedstawiciele naszej gazety i radia WPNA oraz telewizji Polvision, a także reprezentanci wielu polonijnych organizacji, w tym: Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego, wydziału stanowego KPA, Związku Klubów Polskich, Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej, stowarzyszenia firm budowlanych PACBA, Związku Podhalan.
Podczas mityngu kandydaci rozmawiali  z uczestnikami o sprawach ważnych dla miasta i mieszkańców, zapewniali o kontynuowaniu współpracy z Polonią i prosili o jej poparcie i głosy.
Wybory municypalne odbędą się w Chicago 26 lutego. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska minimalnej wymaganej większości 50 proc. plus jeden głos, to w kwietniu odbędzie się druga tura wyborów. W dogrywce pojedynkować się będą zdobywcy największej liczby głosów. W elekcji do władz Chicago mieszkańcy miasta wybierać będą – oprócz burmistrza (ang. mayor) – sekretarza (city clerk) i skarbnika (city treasurer) oraz radnych 50 okręgów (ang. wards). Do 25 lutego trwa wczesne głosowanie we wszystkich 50 okręgach miejskich. (Red.)

Spotkanie z Billem Daley

Susana Mendoza

 

Amara Enyia

 

David Krupa

Anthony Napolitano

 

fot.Grzegorz Dziedzic, Łukasz Dudka

Categories: Polonia, wybory 2019

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*