Wybory 2018. Co musisz wiedzieć

Wybory 2018. Co musisz wiedzieć

W najbliższy wtorek, 6 listopada odbędą się wybory powszechne. Czynne prawo wyborcze przysługuje każdemu obywatelowi amerykańskiemu.  Wybierać będziemy polityków, którzy przez najbliższe cztery lata będą podejmować ważne dla nas decyzje. Lokale wyborcze czynne będą od 6 am do 7 pm.

Każdy, kto zarejestrował się do głosowania, powinien w najbliższy wtorek skorzystać z przysługującego mu przywileju kształtowania demokracji poprzez udział w elekcji. Pamiętajmy, że kto nie głosuje, nie może narzekać na rezultaty wyborów. Zachęcamy gorąco polonijną społeczność do głosowania. Nasza gazeta i jej wydawca nie udzielają formalnego poparcia w wyborach.

Lokale wyborcze czynne będą od 6 am do 7 pm. Jeśli ktoś nie jest zarejestrowany do głosowania, to może dopełnić tej formalności tuż przed oddaniem głosu. We wtorek, 6 listopada wyborcy muszą głosować tylko w wyznaczonych placówkach. W Chicago adresy lokali wyborczych oraz informacje dotyczące procedur wyborczych można uzyskać pod numerem: (312) 269-7870 lub sprawdzić na witrynie internetowej Chicagowskiej Rady Wyborczej: www.chicagoelections.com

Po polsku można rozmawiać z władzami wyborczymi albo zostawić wiadomość pod numerem telefonu: (312) 223-0823 lub wysłać e-mail: polishvote@chicagoelections.net. Więcej informacji może też udostępnić koordynatorka ds. polskich w urzędzie wyborczym Monika Myśliwiec-Gałuszka pod numerem telefonu: (312)269-5702.
Informacje o wyborach na przedmieściach w powiecie Cook można znaleźć w witrynie sekretarza powiatu Cook: cookcountyclerk.com. Dodatkowe informacje pod tel. (312) 603-5656.

Władze wyborcze informują, że do 5 listopada trwa wczesne głosowanie w 51 placówkach w Chicago i w 43 poza miastem w powiecie Cook.

(ao)

fot.BOB PEARSON/EPA

Categories: Wybory 2018

Comments

  1. jatim
    jatim 5 listopada, 2018, 02:18

    Pani Moniko, kogo wybrać?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*