Erika Harold: będę walczyć z korupcją w Illinois

Erika Harold: będę walczyć z korupcją w Illinois

Erika Harold, kandydatka na prokuratora generalnego stanu Illinois – prawniczka, absolwentka Harvardu i była Miss America – spotkała się z Polonią w chicagowskiej siedzibie Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance, PNA). Jeśli wygra wybory, będzie walczyć z korupcją w Illinois.  Erika Harold była kolejną kandydatką, która spotkała się  z polonijną społecznością w siedzibie ZNP (PNA).

Spotkanie z kandydatką prowadził prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego Frank Spula, który jest również wydawcą „Dziennika Związkowego”. W mityngu uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk i mediów polonijnych, a także reprezentanci innych grup etnicznych, m.in. greckiej.

Erika Harold odpowiedziała na pytania uczestników spotkania. Dowiedzieliśmy się, że pochodzi z miejscowości Urbana i jest prawniczką z dyplomem Uniwersytetu Harvarda, a obecnie pracuje w znanej firmie prawniczej oraz że zasiada też w komisjach ds. równości oraz profesjonalizmu przy Sądzie Najwyższym Illinois.

W 2003 r. Erika Harold zdobyła tytuł Miss America. Jak się zwierzyła, zdecydowała się na udział w konkursie, by uzyskać fundusze na studia na prestiżowym Uniwersytecie Harvarda, na które została wcześniej przyjęta. W 2014 brała udział w prawyborach do Kongresu, ale przegrała republikańską nominację niewielką różnicą głosów.

Kandydatka na prokurator generalną stanu Illinois zapowiedziała walkę z korupcją i panującym w polityce Illinois status quo oraz obiecała dobrze reprezentować interesy obywateli. Wśród jej priorytetów będzie też kontrola i prewencja epidemii opioidów oraz reforma systemu odszkodowań za wypadki przy pracy.

Jeśli Erika Harold wygra wybory, będzie prawdopodobnie jedynym republikańskim urzędnikiem w administracji Illinois poza biurem gubernatora.

Erika Harold była kolejną kandydatką do władz Illinois, która spotkała się  z Polonia w siedzibie ZNP (PNA). Wcześniej wizyty złożyli: ubiegający się o reelekcję gubernator Bruce Rauner, kandydatka na posłankę z 19. okręgu – Ammie Kessem oraz Chris Hanusiak, kandydujący do Rady Powiatu Cook z 13. okręgu.

Alicja Otap
a.otap@zwiazkowy.com

Zdjęcia: Łukasz Dudka

 • 1
 • 2
 • 3
 • DSC_0195
 • DSC_0212
 • DSC_0228
 • DSC_0231
 • DSC_0255
 • DSC_0269
Categories: PNA, Polonia, Wybory 2018

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 4 listopada, 2018, 13:06

  Podziwiam panią Harold, ale w przypadku wygranej będzie miała niezwykle trudne zadanie. Rządza Stanem IL demokratyczno-związkowa „mafia” tak łatwo nie odda władzy i nie pozwoli sobie odebrać „przywilejów”.

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 5 listopada, 2018, 02:36

  Może wreszcie zrobi porządek z tymi lumpami jak Normals, Christoperek, krzych-anonim i pozbędzie się z ulic tych szwendających się meneli /white trash/-polish-junk.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*