ZEA. Szejk Dubaju skontrolował urzędy; nie zastał tam personelu (WIDEO)

fot.Dubai Media Office/twitter

fot.Dubai Media Office/twitter

Szejk Dubaju Muhammad al-Maktum skontrolował w niedzielę rano kilka urzędów zajmujących się sprawami obywateli i odkrył, że nie było tam …żadnego personelu. Film z kontroli stał się hitem internetu – informuje w poniedziałek gazeta „Gulf News”.

Szejk Muhammad znany jest z niezapowiedzianych kontroli różnych instytucji państwowych, gdyż pragnie osobiście upewnić się co do jakości świadczonych przez nie usług. Najnowsza wizytacja zaczęła się w niedzielę, która w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dniem roboczym, o 7.30, więc szefowie odwiedzonych przez monarchę instytucji powinni być już w pracy. Niestety, żaden z nich nie pojawił się na czas.

 


Wideo, które na Twitterze udostępniło Biuro Medialne Dubaju, przedstawia szejka Muhammada powitanego jedynie przez wiszący na ścianie za pustym biurkiem portret z jego podobizną. Film zrobił furorę w mediach społecznościowych.

„(Szejk) chciał wysłać jasny przekaz. Rzetelność pracy zaczyna się od kierownictwa, więc nie wyciągniemy konsekwencji wobec szeregowych pracowników, skoro ich szefów nie było na miejscu” – podkreślił szef Biura Medialnego Dubaju.

Według „Gulf News” odwiedzone przez szejka urzędy to wydział ekonomicznego rozwoju Dubaju, wydział gruntów i rada miejska. (PAP)

Categories: Ciekawostki, Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*