Wideo. Ukradł z banku dolara, aby leczyć się w więzieniu

Mieszkaniec Północnej Karoliny obrabował bank, aby trafić do więzienia i otrzymać dostęp do opieki medycznej. James Verone podczas „napadu” nie miał przy sobie broni, wręczył kasjerowi kartkę z wiadomością że chce jedynie jednego dolara, po czym spokojnie czekał na przyjazd policji.

fot. James Verone „obrabował” bank aby trafić do więzienia i tam się leczyć

59-letni James Verone mówi, że dokucza mu wiele schorzeń. Ma m.in. podejrzaną narośl na klatce piersiowej, uszkodzony kręgosłup i problem z lewą stopą. Mężczyzna twierdzi, że jego dolegliwości stały się tak bolesne, że za wszelką cenę chciał uzyskać dostęp do leczenia. Problem jednak w tym, że nie ma ubezpieczenia zdrowotnego ani pieniędzy na opłacenie rachunków za leczenie. Dlatego zdecydował się na desperacki krok: obrabuje bank, aby trafić za kratki i tam skorzystać z opieki medycznej.

9 czerwca James Verone pojawił się w oddziale banku RBC, w mieście Gastonia. Wręczył kasjerowi kartkę z informacją, że to napad, ale że chce dostać jedynie dolara. Verone nie miał przy sobie broni i poprosił o wezwanie policji, po czym spokojnie czekał na przybycie funkcjonariuszy.

Verone mówi, że uważa się za człowieka ze sporą dawką zdrowego rozsądku, który znalazł się w dramatycznej sytuacji z powodu problemów ze zdrowiem. Mężczyzna wykalkulował więc, że za przestępstwo bez użycia siły dostanie względnie niski wyrok, będzie miał dostęp do więziennego lekarza, a po będzie mógł skorzystać ze świadczeń z tytułu Social Security, dzięki czemu będzie mógł kontynuować leczenie.

Za wyjście Jamesa Verona na wolność sąd wyznaczył kaucję w wysokości 2 tysięcy dolarów. Aby opuścić areszt Verone musi wpłacić tylko 10 proc. tej kwoty, czyli 200 dolarów. Mężczyzna mówi, że nie ma zamiaru tego robić, bo chce zostać za kratkami.

MP

Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy

Categories: Wideo, Wydarzenia

Comments

 1. boczek
  boczek 21 czerwca, 2011, 17:16

  Można by się z tego smiać ale rozważyć rzeczywisty problem zwykłych obywateli do czego zmuszają się oby uzyskać pomoc lekarską, świadczy że potęga zdaje się rozsypywać jak kiedyś ZSRR.Chociazby elektrownie jądrowe które są już zardzewiałe.

  Reply this comment
 2. hannah
  hannah 21 czerwca, 2011, 19:13

  .. nie wiedzialam , ze po wyjsciu z wiezienia przysluguje swiadczenie z secury…, kiedys w Polsce przyslugiwalo prawo do nauki.

  Reply this comment
 3. kzet
  kzet 21 czerwca, 2011, 21:58

  wielu bezdomnych okrada sklepy na jesieni zeby spokojnie i w ciepelku przezimowac. osobiscie latwiej mi zaakceptowac to ze z moich podatkow zywi sie w wiezieniu bezdomnego niz jakiegos gwalciciela czy zlodzieja

  Reply this comment
 4. klim z chicago
  klim z chicago 21 czerwca, 2011, 23:51

  dobry pomysl, moze go kiedys rozwaze

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*