Wideo. Prezydent tryska humorem podczas balu korespondentów

Plejada gwiazd show biznesu, dziennikarze i politycy wzięli udział w dorocznym White House Correspondents Dinner – kolacji dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu. Gwoździem programu było tradycyjne, humorystyczne wystąpienie prezydenta, który w tym roku zaprezentował m.in. nową fryzurę.

Przemówienie prezydenta, pełne autoironii i żartów, jest najważniejszym elementem organizowanego od 1920 roku balu. W imprezie tradycyjnie wzięła udział plejada gwiazd kina i muzyki – w tym Kevin Spacey, Julia Louis-Dreyfus i Claire Danes, którzy ostatnio wcielają się w role polityków i agentów rządówych – oraz rzesze dziennikarzy i polityków. Kolacja odbyła się w sobotę waszyngtońskim hotelu Hilton.

Zobacz wystąpienie prezydenta:

– Patrząc w lustro, muszę przyznać, że nie jestem silnym, młodym muzułmaninem-socjalistą, którym byłem – żartował podczas swego wystąpienia Barack Obama. Prezydent przyznał, że w poszukiwaniach inspiracji na zmianę wizerunku w czasie drugiej kadencji, skorzystał z rad stylitów małżonki. Na ekranie zaprezentował swoją fotografię z nową fryzurą: grzywką.

Gospodarzem wieczoru był popularny komik Conan O’Brien. Jako pierwszy w historii gospodarz prestiżowej imprezy za swoją pracę nie przyjął wynagrodzenia, a honorarium w wysokości 10 tys. dolarów przekazał na rzecz stypendiów dla młodzieży.

in

 

 

Categories: Ameryka, Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*