Warszawa. Łoś w praskim parku, przedostał się Wisłą na drugi brzeg

fot.PAP

fot.PAP

Warszawiacy przywykli już do widoku dzikich zwierząt w mieście – lisów, dzików i saren, ale spacerujący łoś wzbudził w środę w stolicy spore zainteresowanie. Zwierzę pojawiło się w praskim parku, potem Wisłą przedostało się na drugi brzeg.

 

Łoś – jak zrelacjonowała PAP Jolanta Borysewicz z Biura Prasowego Straży Miejskiej – został zauważony w środę w godzinach porannych w Parku Skaryszewskim. Straż Miejska wysłała tam swój ekopatrol. Zwierzę przespacerowało z parku w stronę rzeki i w okolicy mostu Śląsko-Dąbrowskiego przedostało się na drugą stronę Wisły, na wysokości Starego Miasta.

Z informacji przekazanych przez Borysewicz wynika, że teren został tam zabezpieczony, by zmęczone już i wystraszone zwierzę, nie wybiegło na jezdnię a także by osoby postronne dodatkowo nie stresowały łosia. O jego dalszych losach, jak podała, mają zdecydować pracownicy Lasów Miejskich w Warszawie.

Zastępca dyrektora Lasów Miejskich Warszawa Marek Roman powiedział PAP, że zwierzę w godzinach popołudniowych wróciło do rzeki. Planowana jest próba uśpienia go z łodzi, gdy łoś będzie na mieliźnie. Zwierzak zostanie następnie przetransportowany w bezpieczne miejsce poza miastem.

W stolicy – jak podkreślają leśnicy – występuje spora ilość dzikich zwierząt; spotkać można sarny, dziki, łosie, bobry, wydry, rysie, a nawet wilki. Pracownicy lasów wskazują, że w stolicy krzyżują się ścieżki wędrowne wielu zwierząt, a płynąca w środku miasta płynie największa rzeka w Polsce sprzyja dogodnym warunkom bytowania dzikich zwierząt. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.0

Categories: Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*