Ulubione świąteczne przeboje Amerykanów

„Silent Night” (Cicha noc) jest zdecydowanie najbardziej lubianym przez Amerykanów świątecznym utworem – wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal AmericanPulse.net. Najgorzej w zestawieniu świątecznych przebojów wypadł przygnębiająca „kolęda” – „Grandma Got Run Over by a Reindeer”.

Z zestawienia przygotowanego przez AmericanPulse.net w oparciu o opinie blisko 3 tysięcy Amerykanów wynika, że mieszkańcy USA najbardziej cenią sobie klasyczne bożonarodzeniowe przeboje. Na pierwszym miejscu w rankingu świątecznych przebojów znalazła się „Cicha noc”, która pokonała ponadczasowy utwór „White Christmas”.

Na liście najmniej lubianych świątecznych przebojów znalazł się humorystyczny hit z 1979 roku “Grandma Got Run Over by a Reindeer”, a tuż za nim „Jingle Bells”. Co ciekawe ten sam utwór znalazł się także w rankingu ulubionych bożonarodzeniowych utworów.

Oto pełne zestawienie ulubionych i najmniej lubianych przez Amerykanów świątecznych przebojów:

 

Ulubione utwory:

1. „Silent Night”

2. White Christmas

3. Jingle Bells

4. O Holy Night

5. The Little Drummer Boy

Najmniej lubiane świąteczne przeboje:

1. Grandma Got Run Over by a Reindeer

2. Jingle Bells

3. Rudolph the Red-Nosed Reindeer

4. Santa Baby

5. The Twelve Days of Christmas

 

Kolęda „Cicha noc” jest także jedną z ulubionych kolęd Polaków – tak wynika z przeprowadzanych w Polsce sondaży. Na pierwszym miejscu od lat znajduje się jednak „Wśród nocnej ciszy”, którą w Boże Narodzenie śpiewa co trzeci Polak.

mp

 

 

Categories: Ciekawostki, Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*