Śnieg w San Francisco i w Nowym Jorku

Zima ciągle daje o sobie znać nie tylko przyzwyczajonym do niej mieszkańcom Nowego Jorku i Chicago, ale także i San Franciso. Po raz pierwszy od 1976 roku w tym kalifornijskim mieście spadł śnieg.

fot.AP/ San Francisco doświadczyło pierwszego od blisko 40 lat śniegu

Biały puch pojawił się na dwóch miejskich wzgórzach Twin Peaks będących drugimi pod względem wysokości punktami metropolii ( 281 m). Burmistrz San Francisco  Ed Lee zaapelował do mieszkańców o ostrożną jazdę i ograniczenie, w miarę możliwości, poruszania się po śliskich drogach. Służby miejskie wydają darmowe worki z piaskiem, w pogotowiu pozostają ekipy szybkiego reagowania.

Mieszkańcy metropolii położonej nad Pacyfikiem nie są przyzwyczajeni do temperatur rzędu 30 st. F ( -2 st.C), a takie wskaźniki zanotują w nocy z soboty na niedzielę termometry.

Natomiast nowojorczycy nie są już zdziwieni ani opadami śniegi, ani porywistym wiatrem. Po tym co przeżyli pod koniec ubiegłego roku, kolejny kaprys zimowej aury traktują bez emocji. Może nie wszyscy, bowiem podóżni na wszystkich miejskich i stanowych lotniskach odczuli skutki kolejnej w tym sezonie burzy śnieżnej i porywistego wiatru, dochodzącego do 60 mil na godzinę (96 km/h).

Opóźnienia sięgające nawet 4 godzin na lotniskach LaGuardia i w Newark oraz wstrzmanie przyjmowania lotów z innych regionów kraju ze względu na warunki pogodowe – to konsekwencja przechodzącego nad tym regionem kraju frontu, który w okolicach Albany przyniósł 18 cali (45 cm) śniegu.

Są jednak i ofiary tych ostatnich kaprysów zimy; na przedmieściach Rochester pług śmiertelnie potrącił 34-letnią kobietę, w krytycznym stanie jest kierowca pługa, który w stanie Main, koło miejscowości York wpadł w poślizg i dachował.

Krajowe Biuro Meteorologiczne potwierdza, że pod sniegiem jest także Ohio i Pensylwania. Na międzynarodowym lotnisku w Filadelfii odwołano ponad 100 lotów, opóźnienia sięgają dwóch godzin.

A oto jak niebezpieczna  w warunkach zimowych jest praca reportera telewizyjnego:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FTDj3TAIa7w[/youtube]

MB

Categories: Wideo, Wydarzenia

Comments

 1. jawnogrzesznica
  jawnogrzesznica 26 lutego, 2011, 18:38

  Czytam o wielkim jablku i nie wierze, przed chwilka wrocilam ze spacerku…pogoda najpiekniejsza od poniedzialku..:). Nawet bez czapki uszy nie marzly…

  Reply this comment
 2. marcin
  marcin 26 lutego, 2011, 21:03

  oj mocna przesada z San Francisco. rano o 7.30 chodziłem z kamerka i aparatem i zrobilem troche materiału filmowego i ZERO śniegu a nawet szronu. Piękne słońce i bezchmurne niebo… media w miescie zrobiły szum i nic 🙂 może troche szronu na twin peaks 🙂
  http://www.facebook.com/video/video.php?v=1847827392430&comments
  http://www.facebook.com/album.php?aid=2108826&id=1143043578

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*